BUDAPEST

Budapest ismeretlen kínai negyede: bejártuk a kőbányai Monori Center titkos világát

Láng Dávid - szmo.hu
2019. október 12.


Link másolása

A Monori Center kezdetben csak a kínai kolóniára épített, de miután a '90-es évek közepétől csökkenésnek indult a számuk (mivel sokan visszaköltöztek Kínába), egyre inkább elkezdtek nyitni a magyarok felé is. Ennek legfőbb színtere a vendéglátás: az idelátogató fővárosiak jó része az éttermek miatt érkezik, amelyekből több mint egy tucat van a negyedben.

Bár a pincérek magyarul nemigen beszélnek, az étlapokon pedig még angol nyelvű feliratozás se mindig van, ennek ellenére érdemes kipróbálni, mert garantáltan olyan autentikus élményt kapunk, amitől egy életre elfelejtjük a belvárosi kínai büfék színvonalát.

Mi a Jiaozi nevű húsos táskát, a Baozi nevű zöldséges gőzgombócot és a kis batyukba csomagolt pekingi kacsát kóstoltuk, mindegyiket csak ajánlani tudjuk. A teljes választék pedig ennél jóval szélesebb.

Egy karaoke-szoba a sokból, mindegyik máshogy néz ki belül

A negyed legemblematikusabb étterme talán a Wanhao, ami egy háromemeletes régi magtár átalakításával jött létre. Igazi különlegessége a felső szinten található karaokebár, ahol privát szobákat lehet kibérelni akár kisebb, akár nagyobb társaságok részére. Így aztán a lámpalázat is könnyebb leküzdeni, hiszen nem ismeretlenek előtt produkálja magát az ember.

Ráadásul az alkoholfogyasztás és a dohányzás is engedélyezett, szóval tényleg elég könnyű lelazulni. Az egyetlen negatívum, hogy magyar számok egyáltalán nincsenek a repertoárban, de a világslágerek közül azért jó néhány megtalálható.

Négy szupermarket is van a Monori Center területén, a legnagyobb ezek közül a Dunapanda, ahol nagyjából minden kapható az élelmiszertől és alkoholtól a háztartási cikkeken át a ruhaneműkig.

Bő két éve már magyar-kínai orvosi központja is van a negyednek. Itt hagyományos kínai módszerekkel, például akupunktúrával, füstterápiával, köpölyözéssel és gyógynövényes fürdőkkel gyógyítanak, a célcsoport pedig legalább annyira – sőt talán már jobban is – áll magyarokból, mint kínaiakból.

A túra végén megtudhattuk, hogy az itt élő kínaiak számára nem kevesebb, mint négy nyomtatott újság készül, gyerekeik közül sokan viszont már teljesen asszimilálódtak: magyar iskolába járnak, magyarok a barátaik, folyékonyan beszélik a nyelvünket is.

Őket frappánsan banángenerációnak nevezik, mivel "kívül sárgák, belül fehérek".

A Kőbányai selyemút séta aktuális időpontjait IDE KATTINTVA találod", type: "GET", success: function(response) { $("#galleryContent-0").html(response); }, error: function(xhr, status, error) { console.error("Hiba történt: " + error); } }); });

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


BUDAPEST
A Rovatból
Bejártuk a budapesti Madame Tussauds-t: Palvin Barbara, Zámbó Jimmy és Hosszú Katinka is kapott viaszfigurát
Összesen 51 életnagyságú figura várja a látogatókat csütörtöktől a belváros közepén, de mélyen zsebbe kell nyúlni hozzá: a felnőtt belépőjegy több mint 12 ezer forintba kerül.

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
BUDAPEST
20 teraszos hely Budapesten, ahová érdemes betérni
Nyakunkba vettük a várost hogy megnézzük melyik most a "legjobb beülős hely Budapesten?" A listára így felkerült teraszos étterem, kerthelyiség, vagy csak úgy szimplán jó helyek Budapesten, amit kár lenne kihagynod idén nyáron!
Vass Adrienn - szmo.hu
2023. június 20.


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BUDAPEST
Hatalmas változás a budapesti közlekedésben – öt és fél év után búcsúzunk a metrópótlástól
Hétfőtől minden nap teljes vonalon jár az M3-as metró. Utoljára a Nagyvárad téri és a Lehel téri állomásokat adják át.

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BUDAPEST
Látványtervek: Megmutatták, milyenek lehetnének a Lánchíd melletti terek és utcák
A látványos változtatások feltétele azonban, hogy megmaradjon a Lánchíd mostani forgalmi rendje, és a projekt megkapja az EU-s támogatást.

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk