Megérkezett a Huawei legcombosabb okosórája

Az új Watch 3 az első óra a HarmonyOS-el, titánba és zafírba zárva.
Csákvári Péter - szmo.hu
2021. augusztus 15.


Link másolása

A Huawei bár az ismert okok miatt elvesztette vezető pozícióját, sőt a dobogóról is lekerült a telefon gyártás piacán, az okosóra szekcióban azonban még mindig tartja a második helyet az Apple Watch mögött, ami annak is köszönhető, hogy megfizethető áron kínál ultra csinos és legfőképpen a sport funkciókra koncentráló órákat remek üzemidővel. Bár a vetélytársak borsosabb árú óráinál lényegesen kevesebb funkcióval vannak felszerelve, ez imponált azoknak a felhasználónak, akik a sportórák és az Apple Watch között kerestek alternatívákat. Mondhatni a Huawei volt az izom, az Apple meg inkább az ész.

Titán és Zafír

Első ránézésre a Watch 3 Pro úgy néz ki, mintha a Watch 2 Pro szteroidokkal felpimpelt ikertestvérét látnánk, mert az anyaghasználat megegyezik az elődével, ugyanakkor nem kicsit nőtt az óra mérete. Itt is a zafírüveg és a titán alkotja a külső páncélt, amitől az egész megjelenése nagyon prémium, és elpusztíthatatlannak is érződik. Ennek megfelelően elég jól bírja a strapát, mint tudjuk, akármennyire igyekszik az ember, attól még használja a kezeit, de egy kis kilincskoccanás, egy laza asztalsarokba ütközés még nem hagy rajta nyomot. Kell is a páncél, mert elég nagy batár lett, így gyakrabban van kitéve a súrlódásnak. Ahhoz képest, hogy nagy és nehéz, kényelmes hordani, hála a szépen kialakított kerámia hátsónak. A mellé csomagolt barna bőrszíj is emeli az elegancia fényét, de nyilván sportoláshoz, és nyáron érdemes lecserélni egy szilikonra, ha nem akarunk egy baktériumtenyészetet csuklón kihordani.

Az egyik fő újdonság, ami szinte sírt a változásért, az a koronatárcsa, ami most már nem csak megnyomható, de forgatható is, így már az érintőpanel mellett ezzel is navigálhatunk a menüben. Az 1,43 colos, 466x466 pixeles felbontású AMOLED kijelző egyébként elég nagy is ahhoz, hogy kényelmesen érintéssel is kezelhető legyen.

Az 5ATM minősítésnek köszönhetően az óra kiválóan használható úszás, zuhanyzás közben is, a Drain funkcióval pedig ki is fújhatjuk belőle, a bent maradt vizet, ami átmenetileg megnémítaná kicsit a készüléket.

Az akksi azért még mindig üt

A LiteOS legnagyobb előnye az volt, hogy baromi energiatakarékosan tudta pörgetni magát, így a piac legnagyobb üzemidőjével érkeztek az aktuális Huawei órák, ez viszont az új HarmonyOS esetében már nem így van, viszont a 790 milliamperórás akksi még így is 4-5 napig húzza normális használat mellett, amivel az Apple és a Samsung óráit is körözi, teret adva az alvásfigyelés funkciónak (Az Apple Watchnál egyszerűen macera, mivel este jobb feltenni tölteni azt az órát), ami egyébként parádésan pontos adatokat gyűjt az éjszakánkról. Az óra mellé kapunk egy vezeték nélküli bölcsővel rendelkező töltőt, amire szépen fekszik az óra, de elég szenvedősen tölti fel.

Szenzorhegyek

Már az elődnél is használt szenzorok itt is szépen dolgoznak, többek között ezúttal is mérhető a pulzusszám- és a véroxigénszint (SpO2),a stressz- és alváskövetés, többszáz féle sporttevékenység monitorozható, valamint új szenzorral is bővült, amivel a bőr hőmérsékletét is mérhetjük egy olyan helyen, ahol nem releváns, de ha keményen lázasak lennénk, azt biztos tudjuk vele bizonyítani?! Ennél talán hasznosabb az EKG funkció, ami továbbra sem került bele az órába.

“Ki vagy hangosítva az órámon”

Immár az óra rendelkezik Bluetooth 5.2-es kapcsolattal, 2,4 GHz-es beépített wifi modemmel és 4G-s eSIM-el is, amit aktiválva akkor is megmarad a mobilnet, illetve a hívásfogadás lehetősége, ha a telefonunk nincs a közelünkben. Az új funkciók között már megtaláljuk végre az NFC-t is, de ennek jelenleg még semmi haszna, mert alkalmazást nem találunk a mobilfizetéshez, ami nyilván a jövőben változhat.

Diszharmónia

Az Watch 3 legfontosabb változása, hogy az eddig használt igencsak korlátolt teljesítményű LiteOS-t leváltották a cég új fejlesztésű Harmony OS 2.0-jára, ami a Huawei jövőjének egy fontos tétele, viszont még meglehetősen üres. A megjelenés csinos, immár widget nézetet is választhatunk a listanézet helyett, ami a koronával kényelmesen is lapozható, és már az órán belül is letölthetünk appokat az App Galleryből, de még csak néhány darabot találunk belőlük, és azok sem működnek rendesen. Egyértelműen idővel ez változni fog, és ha a harmadik féltől származó fejlesztések is felpörögnek, egy teljesen új óráról beszélhetünk, de egyelőre semmi hasznosat nem találtam ott. A cég nagy ígéreteket tett egyébként arra, hogy a jövőben folyamatosan fejlesztik még a rendszert, és nem hiszem, hogy ez ne történne meg, láttuk már a múltban is, ahogy szépen kijavítják az eszközeiket, gyakran érkeznek a frissítések is az elődökre is.

Amit a legtöbbször látunk

Ami viszont továbbra is parádés, hogy a Huawei többezer, vagy többszáz (meg se tudtam számolni) óraszámlapot tett már eddig letölthetővé, vagy megvásárolhatóvá, és a Watch 3-ra már újabb dinamikus lapok is érkeztek, amik újabb elemeket is kijelezhetnek nekünk. Természetesen az is opció továbbra is, hogy a saját hátterünket használjuk.

Na és mennyi?

Nos prémium megjelenés ide vagy oda, 164 000 forint az annyi, és jelenlegi állapotában még ez kicsit soknak érződik, de el tudom képzelni, hogy nem mindenki legnagyobb álma, hogy bárhol EKG-t mérjen, vagy az órájáról fizessen, hanem inkább a stílust fizetné meg, ami kétségkívül fullos. Egy szó, mint száz ez egy gyönyörű óra, amit ritkábban kell tölteni, mint a vetélytársait, elképesztően testre szabható, és igazából minden fontos benne van, és remélhetőleg hamarosan befoltozzák azt a néhány lyukat is, ezt ez az ár megköveteli.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk