Eloszlatták az instagramos rémhírt: nem élnek vissza lenyomozáshoz és zaklatáshoz sem a felhasználók helymeghatározásával

A rémhírekkel ellentétben nem használják fel bűncselekményekhez a helymeghatározást, ez mindössze az új frissítés egyik funkciója.
Fotó: Pixabay/Solen Feyissa - szmo.hu
2022. augusztus 29.


Link másolása

Néhány nappal ezelőtt terjedt el Instagramon és TikTokon egy bejegyzés, miszerint a fénykép megosztó oldalon visszaélnek a felhasználók adataival. A poszt szerint az Instagram pontos helymeghatározása által felhasználókat nyomozhatnak le, amely lopáshoz, zaklatáshoz és más bűncselekményekhez is vezethet - szúrta ki a Metro.

A rémhír villámgyorsan terjedt a közösségi oldalon, így emberek milliói kezdték kikapcsolni a helymeghatározást az applikáció számára. A bejegyzést egy több mint 29 000 követővel rendelkező influenszer marketingfiók tette közzé, amely felerősítette az adatvédelmi aggályokat.

A fenti bejegyzés arra figyelmeztet, hogy:

„Az emberek megtalálhatják a pontos tartózkodási helyedet az Instagramról. Magánszemélyek arra használják, hogy célba vegyenek embereket azért, hogy bűncselekményeket kövessenek el, beleértve a lopást, zaklatást stb.”

Eddig nem volt megerősített eset lopásról vagy zaklatásról, amely ennek a bizonyos frissítésnek a következménye lenne. A nemrégiben megjelent iOS-frissítés számos alkalmazásban aktiválta a pontos helymeghatározás ("Precise Location") beállítást, nem csak az Instagram esetében. A beállításokban látható, hogy ezeknél az alkalmazásoknál kapcsolták be: az Airbnb, a Facebook, a LinkedIn, a Pinterest, a Snapchat, a Twitter, az Uber és még a Bumble is.

Bár az igaz, hogy a pontos helymeghatározás a frissítés óta alapértelmezés szerint, automatikusan bekapcsolt, valószínűleg nem kell pánikba esni miatta.

Ez egy létező funkció az iOS 15.6.1 óta, ahol meg lehetett adni a helyhez való hozzáférés szintjeit bizonyos alkalmazások számára. Ha nincs teljesen kikapcsolva a helymeghatározás, akkor az iOS alapértelmezés szerint aktiválta a pontos helymeghatározást. Ez lehetővé tette az alkalmazások számára, hogy a felhasználók konkrét helyét lássák, ne csak a hozzávetőlegeset.

Az Apple szerint a hozzávetőleges helymeghatározás körülbelül 3 négyzetméternyi területet fed le.

Ez valóban nagyon pontos meghatározás, de nagyon valószínűtlen, hogy az emberek ezt arra használhatják, hogy lenyomozzák a pontos tartózkodási helyünket, hacsak nem jelöljük meg a helyszínt a történeteinkben vagy a bejegyzéseinkben magunktól.

„Nem osztjuk meg a tartózkodási helyet másokkal. Más közösségi médiavállalatokhoz hasonlóan mi is a pontos helymeghatározást használjuk olyan dolgokhoz, mint a helymegjelölések és a térképfunkciók. Az emberek a készülékük beállításain keresztül kezelhetik a helymeghatározási szolgáltatásokat, és megjelölhetik a helyeket a bejegyzéseikben, ha meg akarják osztani ezt az információt”

- mondta a Meta szóvivője a Metro lapnak.

Ennek ellenére érdemes óvatosnak maradni és a pontos helymeghatározás szolgáltatást kikapcsolni a közösségi médiaalkalmazásokban, és óvakodni a helymegjelöléstől a történetekben vagy a posztokban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk