KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Megmentheted a munka nélkül maradt zeneipari dolgozókat, ha vásárolsz egy webshopból

Nagyon sokan vesztették el az állásukat, és került veszélybe a megélhetésük a zeneiparban. Most a Fábián Juli Emlékalapítvány segítségével új támogatói kampány indult.

Link másolása

A #savethebackstage néven induló jótékonysági kezdeményezés a járványhelyzet miatt munka és bevétel nélkül maradt zeneipari háttérmunkásokat segíti majd, írja a 24.hu. Az ügy mögött a Fábián Juli Emlékalapítvány áll, ők gondozzák és osztják szét a beérkezett felajánlásokat.

"Azt valószínűleg senkinek sem kell bemutatni, hogy 2020 milyen viszontagságokkal teli év volt, szinte minden szektornak. Szinte mindenkit érintett a pandémiás helyzet okozta válság, de talán annyira senkit sem - a vendéglátást és a turizmust leszámítva, mint a zene- és rendezvényipart" - írják a kampányindító posztban.

"Az egész éven át elhúzódó válsághelyzet teljesen felborította a rendezvényekre, koncertekre, fesztiválokra épülő ágazatot, hiszen ha nem lehet megtartani az eseményeket, bevétele sincs sem a cégeknek, sem azoknak az egyéni vállalkozóknak akiket ezek a cégek és a szervezők alkalmaztak.

Voltak, akik tudtak alkalmazkodni a helyzethez (általában úgy, hogy “civil” állásokban helyezkedtek el, hogy meg tudjanak élni, el tudják tartani a családjukat), de sokan voltak, akiknek ez nem sikerült - hiszen egyszerre rengeteg munkanélküli szakadt rá az álláspiacra, nehéz volt új helyet találni" - folytatják, megindokolva, hogy miért van szükség támogatásra.

Ezen próbált meg segíteni a Fábián Juli Emlékalapítvány az első hullámban, mikor kiírt egy pályázatot a munka nélkül maradt zene- és rendezvényipari szakemberek részére. Azután tavaly tavasszal a Radio 1-gyel közösen indított gyűjtéssel hetven, a koronavírus-járvány által nehéz helyzetbe került zeneipari háttérmunkás számára tudtak pénzbeli támogatást folyósítani, összesen tízmillió forint értékben. Szepesi Mátyás, a Fábián Juli Emlékalapítvány kuratóriumának elnöke a 24.hu-nak hangsúlyozta: nagyon sok, akár középkorú háttérmunkás a szakmában eltöltött évtizedek, az azzal járó fizikai megterhelés és az igen speciális szaktudás miatt nehezen talál más lehetőséget a munkaerőpiacon.

A #savethebackstage-et Szabó Zsolt Tschöppy színpadmester-turnémenedzser kezdeményezte, összefogva néhány szerencsésebb helyzetben lévő zeneipari háttérmunkással - írta a 24.hu.

"A második hullámban ha lehet, még nagyobb szükség van a segítségre, hiszen az a kevés tartalék, ami esetleg rendelkezésre állt, a nyár végére, őszre valószínűleg már elfogyott, így egyre inkább rászorulnak a segítségre azok a szakemberek, akiknek hiányát már most megérzi a zeneipar, hát még akkor, ha majd egyszer újraindul" - írják a posztban a kezdeményezők.

És hogy milyen új támogatási formát képzeltek el?

"Összeálltunk páran, akiknek fontos a zeneipar, akiknek fontos az, hogy amint lehet, újra találkozhassunk azokkal a szakemberekkel a színpadokon és környékükön, akik nélkül egy koncert sem valósulhat meg. Indítottunk egy webshopot, ahol minden termék után a bevétel a Fábián Juli Emlékalapítványnak megy, hogy ezzel támogathassuk őket és a következő pályázatot."

De nemcsak a kampány webshopjában lehet rendelni, hanem a Popshop.hu-n is. A termékekből befolyt bevétel a Fábián Juli Emlékalapítványhoz kerül, ahol aztán döntenek a támogatásokról.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk