SPORT

Újabb siker Messinek: ezúttal az Instagramon győzött le egy tojást

A tojás közel három évig a legkedveltebb fotó volt az Instagramon. A legtöbb követője viszont még mindig nem Messinek van.

Link másolása

Lionel Messi a vasárnapi vb-győzelem után több képet is megosztott az Instagramon, az egyiken az látható, ahogyan maga fölé emeli a kupát:

A győzelmi mámorban készült fotó gyorsan népszerűvé vált, és minden idők legtöbb like-ot kapó képe lett az Instagramon.

A korábbi csúcstartó egy tojás fotója volt (ez jelenleg 57,7 millió like-nál jár), Messié pedig már elérte a 68,6 milliót.

A tojás 2019 eleje óta tartotta a rekordot, mikor legyőzte Kylie Jenner egyik posztját, amit 19 millió ember kedvelt.

A Daily Mail ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a legtöbb követője (520 millió ember) továbbra is Cristiano Ronaldónak van. Múlt hónapban ő lett az első ember, aki 500 millió követő szerzett.

A világbajnokság előtt posztolt, Louis Vuittont reklámozó fotója Messivel is rendkívül népszerű lett, jelenleg 42 millió like-nál jár.

A második helyen Messi áll 405 millió követővel. A top tízben amúgy ők ketten az egyetlen sportolók, amiben még Kylie Jenner, Selena Gomez, Dwayne Johnson, Ariana Grande, Kim Kardashian, Beyonce, Khloe Kardashian és Justin Bieber van.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
Benzema üzent a francia válogatottnak, akik az agrentinokkal csapnak össze a vb–döntőben
A 34 esztendős csatár sérülés miatt nem lehet ott a tornán. A Twitteren bíztatta csapattársait.

Link másolása

A Twitter oldalán üzent Karim Benzema a csapattársainak a vasárnapi Argentína–Franciaország vb-döntő előtt.

A Real Madrid 34 esztendős csatára bár tagja a francia válogatottnak, egy sérülés miatt nem számíthatott rá Katarban Didier Deschamps szövetségi kapitány. Benzema azonban úgy tűnik lélekben ott van a csapattársaival a vb-n, a sportoló azt írta a Twitter-oldalán vasárnap:

„Itt az idő…Mindenki együtt! Gyerünk Kékek!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
Eldőlt: ingyen elengedi a Liu testvéreket Kínába a korcsolyaszövetség
A szövetség fájó szívvel búcsúzik a két olimpiai bajnoktól, de eltekintenek a fejenként 100-150 millió forintos összeg behajtásától.
MTI - szmo.hu
2022. december 20.


Link másolása

Eltekint a követelések érvényesítésétől a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) az olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázó testvérpár, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang országváltási ügyében.

"Elérkezett a búcsú ideje" című közleményében az MOKSZ tudatta, hogy az elnökség kedden úgy döntött: a két sportoló országváltási kérelméhez hozzájárul, és saját hatáskörében eljárva a korábbi elnökségi határozatban hivatkozott követelések érvényesítésétől eltekint. A MOKSZ a Liu testvérekkel fennálló jogviszonyát ezzel lezártnak tekinti.

"A MOKSZ sajnálattal veszi tudomásul a Liu fivérek országváltási szándékát, és fájó szívvel búcsúzik, ugyanakkor köszönetet mond a közösen elért, felejthetetlen sikerekért Magyarország első téli olimpiai bajnokainak, akik kitörölhetetlenül beírták magukat hazánk sporttörténelmébe. További pályafutásukhoz sok sikert kíván Liu Shaoangnak és Liu Shaolin Sándornak" - olvasható az állásfoglalásban.

A Liu fivérek október 30-án jelezték, hogy nem kívánják aláírni új, 2022 és 2026 közötti időszakra vonatkozó sportolói szerződésüket, és kérik közös megegyezéssel az országváltást, egyúttal a korábbi szerződéses jogviszonyukból eredő esetleges további fizetési vagy egyéb kötelezettségeik alóli mentesülést. A szövetség attól tette függővé a hozzájárulását, hogy a versenyzők eleget tesznek a 2019. március 1-én kelt sportolói szerződésekben foglalt kötelezettségnek.

Kósa Lajos, a szövetség elnöke korábbi nyilatkozatában kiemelte, hogy a szövetséggel kötött sportolói szerződés szerint egy versenyző más ország színeiben három éven belül nem indulhat ISU-versenyen, csak abban az esetben, ha MOKSZ részére valaki visszafizetni a sportolóra fordított utolsó hároméves időszakban keletkezett költségeket.

Ez az elnök szerint jelen esetben külön-külön száz-százötven millió forintot jelentett.

A két Liu testvér vezérletével a férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó megszerezte Magyarország első téli olimpiai aranyát a 2018-as, phjongcshangi játékokon, majd idén Pekingben Liu Shaoang írt történelmet az első egyéni ötkarikás diadallal (500 méter).

A Liu fivérek Kínában készülnek korábbi edzőjük, Csang Csing Lina irányításával.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
Hálaadó misét Martineznek!
Minden idők talán legdrámaibb futball vb-döntője volt a vasárnapi meccs.

Link másolása

1966 óta követem a vb-döntőket, és ezt nemcsak azért említem fel, hogy korommal hencegjek, hanem azért is, mert talán akkor volt utoljára ennyire izgalmas egy finálé. Igen, arra a bizonyos angol-NSZK-ra gondolok, amelynek 3. angol gólját a németek azóta is vitatják (miközben az ő egyenlítő góljuk előtt kezezés volt, vagy minimum les).

Nem tagadom azt sem, hogy a szívem a franciákért dobogott. Remek csapat, nagyszerű egyéni képességű játékosokkal, ráadásul a döntő előtt minden ellenük szólt, köztük ez a rejtélyes „teveinfluenza” (hajlok azt hinni, hogy ebben több volt a pszichológiai hadviselés, mint a valós baj, sosem fogjuk megtudni). Az argentinokkal szemben pedig az 1978-as összecsalt vb-győzelem, meg az 1986-os Maradona-féle „isten keze” óta vannak, mondjuk így, fenntartásaim.

És ha már lehetek ennyire szubjektív,

azt is bevallom, hogy egy ideje unom Lionel Messit.

Óriási játékos, ráadásul még szimpatikus ember is, de az a személyi kultusz, ami körülötte folyik, a hét aranylabda, amiből például a 2010-es években vb-csillagok egyet sem kaphattak, mert mindent nekiítéltek, már idegesítő. Persze a tv-sek is folyton csak őt hozsannázzák, az állandó közelképektől a folyamatos dicshimnuszokig. Pedig a foci még mindig csapatjáték.

Ezek után elárulom, hogy a 60. perc körül már azon gondolkodtam, hogy valami más elfoglaltságot keresek magamnak a délután hátralévő részében. Ha nem is „tanár-diák” meccs volt, mint azt az M4 szpíkere mondta (néhány perccel a francia szépítés előtt…), tény, hogy a csíkosok lefocizták a kékeket, akik ráadásul még a mindig góléhes Giroud-t, majd Theo Hernandezt is elvesztették. És akkor jött a szokásos argentin (vagy mondjuk dél-amerikai) játékölés, tili-toli, taktikai faultok, és szinte a semmiből jött a 11-es (a lengyel bíróra senkinek egy szava sem lehetett, ami büntető volt, azt befújta, ami nem, azt nem…), majd két perc múlva Mbappé, egy ugyanolyan mesés találattal, mint Di Maria az első félidőben.

Na, most, ráfáztatok a sompolygásra, mondtam magamnak, mert ha egy csapat leereszt és a másik feltámad, akkor sokszor nem tud újra felpörögni és vereség lesz a vége.

És már a rendes játékidő előtt néhány miatyánkot megérdemelt Emiliano Martinez, az argentinok kapusa, hiszen a franciák eldönthették volna a meccset

– aztán a hosszabbítás végén, amikor csak reflexmozdulattal tudott belenyúlni Kolo Muani lövésébe.

Ebből lehetett érezni, hogy a 11-es párbajban nehéz dolguk lesz a franciáknak, akik már szinte az összes rutinos játékosukat lecserélték. Némi reményt adhatott, hogy Mbappé, aki 8 góljával nemcsak a vb gólkirálya lett, hanem az első épp a 66-os vb-hős Geoffrey Hurst után, aki egy fináléban 3 gólt tudott lőni, egy órán belül ugyanazzal a flegmával tudta mattolni Martinezt a büntető ponttól.

Amikor Messi állt oda, eszembe jutottak olyan világnagyságok, mint Platini, Socrates, Baggio, akiknek a döntő pillanatban megremegett a lábuk, és micsoda dráma lenne, ha az ő sorsukra jutottak. Ő azonban kibírta ezt a terhet is. Ezért már mindenképpen megérdemelte, hogy begyűjtse az utolsó hiányzó nagy trófeáját, a világbajnoki címet. De ez aligha sikerülhetett volna Martinez szenzációs teljesítménye nélkül.

Végül egy tisztességes, hihetetlenül fordulatos meccsen az a csapat nyert, amelyik jobban bírta idegekkel.

Aligha értek egyet Gianni Infantinóval, hogy ez volt minden idők legjobb világbajnoksága. Tény azonban, hogy egy Katar egy kicsit átrendezte az erőviszonyokat, most már egyetlen olyan földrész sincsen, amelynek képviselőit le lehet becsülni. Igazából egy horvát-marokkói döntőn sem lepődtem volna meg, de az, hogy olyan nagy futballnemzetek, mint a németek, spanyolok, angolok, sőt, a győzelemesélyesnek tartott brazilok is csak epizodisták lehetnek, mindenképpen figyelemre méltó volt.

Ami a döntő két szupersztárját illeti: Messi és Mbappé holnaptól ismét csapattársak lesznek, és még élesebb lesz közöttük a vetélkedés a Paris-St.Germainben. És lehet, hogy a PSG ezért nem fogja megnyerni ebben a szezonban sem a Bajnokok Ligáját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
Világbajnok Argentína! 11-esekkel nyert Franciaország ellen a katari foci vb döntőjében egy emlékezetes meccsen
A nagy sztárok lőtték a gólokat. Mbappé mesterhármast rúgott, a franciák felálltak 0-2-ről és 2-3-ról is. De a büntetőket az argentinok rúgták jobban.

Link másolása

Argentína magabiztos játékkal, Messi 11-es góljával és Di Maria találatával már az első félidőben megnyugtató előnyt szerzett, amit a második félidőben nyugodt és hatékony focival meg is tartott egészen a 80. percig.

Akkor a franciák, jelesül Mbappé, aki addig szinte labdába sem ért, szintén 11-esből szépített. Izgalmassá vált a meccs vége, különösen, hogy két perc múlva Mbappé csodás gólt rúgott, és ezzel máris döntetlen volt.

Addig a franciák kapura sem igen lőttek, az argentinok teljesen lejátszották a címvédőt. nagyon sima meccsből nagyon izgalmas döntő lett. A végén még volt pár helyzet mindkét oldalon, de nem született újabb gól, jöhetett a hosszabbítás.

Az első felében nem esett gól, a második játékrészben viszont az argentinok egy szép támadás végén betaláltak, Messi megszerezte újabb gólját.

És még nem volt vége, kezezés miatt kaptak még egy 11-est a franciák, és Mbappé belőtte, 8. gólját szerezve ezzel a vb-n. A végén még nagy helyzetek maradtak ki mindkét oldalon.

Jöhettek a 11-esek, fokozva az eddig se kevés izgalmat.

A franciák közül ketten is kihagyták, az argentinok viszont berúgták mindet. Ők lettek a világbajnokok, összesen már harmadszor!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk