SPORT
A Rovatból

Nagyot hibázott a magyar védelem, a második félidő elején 0-2 a magyar-olasz meccs

Szalai Ádám búcsúmérkőzésén a hazai válogatott nem tudja hozni az eddigi Nemzetek Ligája-csodát.

Link másolása

Egy góllal vezet az olasz válogatott a budapesti Puskás Arénában a magyar csapat ellen. Az esti meccs egyben a 34 éves, 86-szoros válogatott csatár, Szalai Ádám utolsó mérkőzése a válogatott színeiben.

A mérkőzés 18. percében Gulácsi Péter kipasszolta a labdát Szalai Attilának, tőle pedig Nagy Ádámhoz került. Ő azonban röviden passzol vissza Gulácsi felé, a kínálkozó lehetőségre lecsapott Giacomo Raspadori, és megszerezte az olaszoknak a vezetést.

Nem sokkal ezután az olaszok kis híján még egy gólt szereztek, Di Lorenzo lövése csak kevéssel kerülte el a magyar kaput.

A félidő további részében is a vendégeké volt a fölény, a magyaroknak egyelőre nem volt kaput eltaláló lövésük. Az első 45 perc (plusz két perc hosszabbítás) végén Szalai Ádám kapott egy sárga lapot, mert lerántotta a fejelni felugró Jorginhót.

KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk

SPORT
Most már biztos: a történelemben először az első kalapból sorsolják Magyarországot az EB-selejtezőkre
Először sorsolják a legerősebbek közül a magyar válogatottat. Eldőlt, hogy kiket kaphatunk az EB-selejtezőkön.

A Nemzetek Ligája csoportkörének keddi zárásával kialakultak a kalapok a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének jövő vasárnapi sorsolására. Az már múlt pénteken a németek legyőzésével eldőlt, hogy Magyarország a legerősebb kalapban szerepel.

Németország házigazdaként nem vesz részt a selejtezőben, Oroszországot pedig kizárták, ezáltal 53 válogatott lesz érdekelt a kvalifikációban. A küzdelem hét ötcsapatos és három hatcsapatos csoportban zajlik majd, így - a Nemzetek Ligájában kialakult sorrend alapján - hat kalapba kerültek az együttesek. A magyar a legerősebbe kapott besorolást, mivel a sorozat élvonalát jelentő A divízióban csoportmásodikként zárt, összességében pedig nyolcadik helyen végzett.

Ennek köszönhetően Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai az Eb-selejtezőkön nem kerülhetnek össze a címvédő olaszokkal sem, akiktől mindkétszer kikaptak a Nemzetek Ligájában. Szintén az első kalapban szerepel és így nem lehet a magyar csapat ellenfele Hollandia, Horvátország, Spanyolország, Dánia, Portugália, Belgium, Svájc és Lengyelország.

A tíz selejtezőcsoport mindegyikéből az első kettő jut ki a 24 csapatos kontinensviadalra, Németország pedig rendezőként automatikusan résztvevő. A maradék három helyért 12 csapat küzdhet meg a pótselejtezőkön, melyben - a Nemzetek Ligájában kivívott nyolcadik helynek köszönhetően - szinte biztosan szerepelhetne a magyar válogatott, amennyiben nem jár sikerrel a hagyományos selejtezőkön.

Az A, B és C divízió "pótvizsgára szoruló" csapatainak ugyanis egyaránt négy-négy hely jár. Ez azt jelenti, hogy a magyarok sikertelen selejtezősorozat esetén csak akkor nem javíthatnak a pótselejtezőn, ha a Nemzetek Ligájában előtte végző hét együttesből - a holland, a horvát, a spanyol, az olasz, a dán, a portugál és a belga - legalább négy lemaradna az Eb-részvételt jelentő első két helyről a saját selejtezőcsoportjában.

Az Eb-selejtezők sorolását Frankfurtban rendezik jövő vasárnap délben.

Az Eb-selejtező sorsolásának kalapjai:

1. kalap:

Hollandia, Horvátország, Spanyolország, Olaszország, Dánia, Portugália, Belgium, Magyarország, Svájc, Lengyelország

2. kalap: Franciaország, Ausztria, Csehország, Anglia, Wales, Izrael, Bosznia-Hercegovina, Szerbia, Skócia, Finnország

3. kalap: Ukrajna, Izland, Norvégia, Szlovénia, Írország, Albánia, Montenegró, Románia, Svédország, Örményország

4. kalap: Georgia, Görögország, Törökország, Kazahsztán, Luxemburg, Azerbajdzsán, Koszovó, Bulgária, Feröer-szigetek, Észak-Macedónia

5. kalap: Szlovákia, Észak-Írország, Ciprus, Fehéroroszország, Litvánia, Gibraltár, Észtország, Lettország, Moldova, Málta

6. kalap: Andorra, San Marino, Liechtenstein

Ajánljuk
SPORT
Beindult a locsoló, amikor Csányi Sándor köszöntötte Szalai Ádámot a búcsúmeccsén
A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke egy oklevelet adott át a csapatkapitánynak, a rájuk eső vízpermet miatt kénytelenek voltak távolabb menni.

A hétfő esti Magyarország-Olaszország Nemzetek Ligája-mérkőzés volt Szalai Ádám számára az utolsó válogatottbeli meccs, a csapatkapitány ugyanis múlt héten bejelentette visszavonulását. A magyar csapat 0-2-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok olaszoktól, de így is második lett a csoportjában, mindössze egy ponttal Olaszország mögött.

Szalai búcsúmeccse igen érzelmesre sikeredett. A mérkőzés előtt és után is éltették őt a szurkolók, a himnuszt pedig nem bírta ki sírás nélkül. Volt azonban egy érdekes pillanat is a kezdő sípszó előtt, amikor Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke egy oklevelet adott át a pályán a csatárnak.

Amikor ugyanis Csányi odament Szalaihoz, mellettük két locsoló is bekapcsolt, a vízpermet pedig őket is elérte. Kénytelen voltak egy kicsit távolabb menni, hogy folytatódhasson a köszöntés, majd néhány másodpercig a fotósoknak is pózoltak.

A képeken jól látszik a körülöttük lévő vízpermet, és az is, hogy a hátuk mögött, a távolban is éppen működésben volt egy locsoló.

Fotó: MLSZ/Facebook

MTI/Kovács Tamás

MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk

SPORT
Vereség az olaszoktól, csoportmásodik lett a magyar csapat a Nemzetek Ligájában
Az Európa-bajnok csapat végig fölényben játszva nyert két góllal, bár a második félidőben a hazaiaknak is voltak szép megmozdulásaik.

A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában 2-0-s vereséget szenvedett az Európa-bajnok olasz csapattól a Nemzetek Ligája hatodik, zárófordulójában, így az A divízió 3. csoportjának második helyén zárta a sorozatot.

A vendégek hatalmas védelmi hibát kihasználva Giacomo Raspadori révén szereztek vezetést a 27. percben, majd második félidő elején Federico Dimarco állította be a végeredményt. Az olaszok sikerükkel megelőzték a tabella élén a magyarokat, ezáltal kijutottak a sorozat jövő júniusi, négyes döntőjére.

A válogatottságot lemondó csapatkapitánynak, Szalai Ádámnak ez volt az utolsó, 86. meccse a címeres mezben, amivel megelőzte Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás kapitányát, egyúttal utolérte az örökrangsor hetedik helyén Grosics Gyulát, legendás nemzeti tizenegy kapusát.

A magyar válogatott legközelebb november 17-én Luxemburgban, majd három nappal később hazai pályán Görögországgal játszik barátságos mérkőzést.

Ajánljuk

SPORT
„Ti tettetek engem erőssé, férfivá” – Szalai Ádám a szurkolók között mondott köszönetet utolsó válogatott meccsén – videók
Könnyesre sikerült a csapatkapitány búcsúja, már a himnusznál elsírta magát. A Magyar Labdarúgó Szövetség a legemlékezetesebb pillanatokból összeállított videóval mondott köszönetet a csatárnak.

Mint megírtuk, 0-2-es vereséget szenvedett hétfő este a magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában az Európa-bajnok Olaszországtól a Nemzetek Ligájában. Ez volt a kontinens-bajnokság utolsó csoportmérkőzése, így eldőlt, hogy a magyar csapat a második lett a csoportjában, mindössze egy ponttal lemaradva az olaszoktól, de megverve Németország legjobbjait és a hazai pályán és idegenben is legyőzött angolokat.

Bár a magyar válogatott erőn felül teljesített a „halálcsoportban” a komoly ellenfelek ellen, és kisebb csodának is beillik ez az eredmény, a szurkolók és a csapat mégis csalódott volt egy kicsit, hogy nem jött össze a győzelem hétfő este. Már csak azért is, mert ez volt a csapatkapitány, Szalai Ádám utolsó válogatottbeli mérkőzése.

A csatár múlt héten jelentette be visszavonulását a válogatottól, és azt is lehetett tudni, hogy már csak a hátralévő két Nemzetek Ligája-meccsen fog pályára lépni. A múlt pénteki, németek elleni győztes összecsapáson gólt is lőtt, nem is akármilyet. Az olaszok kapujába viszont nem sikerült betalálnia, így gól nélkül és vereséggel zárta válogatott pályafutása utolsó meccsét.

Szalai már a mérkőzés előtt elérzékenyült, amikor Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke átadott neki egy oklevelet.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A himnuszt hallgatva pedig már nem bírta visszatartani a könnyeit, sírva énekelte a szöveget:

A csatár nem játszotta végig búcsúmeccsét, a 75. percben lecserélte Marco Rossi szövetségi kapitány. Szalait a mérkőzés végén a szurkolók és csapattársai is éltették.

Így búcsúztak tőle a szurkolók:

Ezután a 86-szoros válogatott focista felment a lelátóra a drukkerek közé, majd a mikrofonba beszélve köszönetet mondott nekik:

„Először is elnézést, hogy ezt a meccset nem hoztuk. Szeretném a csapat nevében megköszönni mindazt, amit műveltetek velünk az elmúlt években. Az Eb-selejtezőkön, az Eb-n, a Nemzetek Ligájában, itthon az angolok ellen, kint Angliában, Németországban. Hihetetlen élmények... Többször elmondtam, ritkán látni ilyet, egy nemzetnek ilyen szurkolótábora van, így összetartanak, és bármilyen nehéz időket is éltünk át, mindig itt vagytok, szurkoltok, velünk vagytok. Mindent meg fog tenni a csapat annak érdekében a következő Eb-selejtezőkön, hogy kint legyünk az Eb-n! Én személy szerint szeretném megköszönni az összes támogatást, az összes kritikát az egész pályafutásom során, az összes kritikát, amit kaptam. Ti tettetek engem erőssé, férfivá. Szeretném megköszönni mindenkinek! Mindörökké Magyarország!”

Szalai Ádám köszönetet mondott a szurkolóknak:

Szalai a meccs végén az M4 Sportnak nyilatkozva azt mondta, iszonyatosan csalódott a vereség miatt, mert szerinte a realitások ellenére óriási esélyt szalasztott el a csapat. A lefújás után még nem tudta átérezni azt, hogy ez volt az utolsó meccse a válogatottban, de köszönetet mondott a csapattársainak, a teljes stábnak és a szurkolóknak is.

Szalai Ádám nyilatkozata a meccs után:

A Magyar Labdarúgó Szövetség Szalai válogatott pályafutásának legemlékezetesebb pillanataiból készített egy videót, ezzel mondtak köszönetet a búcsúzó csapatkapitánynak: