Tokió 2020: több magyar kiesett már az első versenynapon, de van továbbjutónk is

A kétszeres címvédő Szilágyi Áron bejutott a legjobb négy közé a férfi kardozók szombati egyéni versenyében a tokiói olimpián.

Link másolása

Megkezdődtek a tokiói olimpia versenyei, melyeken magyar sportolók is részt vettek. Az első napon több versenyzőnk is kiesett.

Mészáros Eszter a 20. helyen zárta hétfőn a női légpuskások versenyszámát az olimpián, így nem jutott be a legjobb nyolc lövőt felvonultató döntőbe. Mészáros visszafogottan kezdett, első tíz lövése nem volt kiemelkedő. Az első sorozat után röviden egyeztetett edzőjével, majd visszatért a lőállásba, és a folytatásban egyre kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtott, lövései jóval pontosabbak voltak. A negyedik tíz lövéses szériája sikerült a legjobban, de aztán hiába lőtt viszonylag jól és egyenletesen az utolsó előtti, valamint a hatodik sorozatban, ez a legjobb nyolcba, és ezzel a döntőbe kerüléshez nem volt elég. A fináléba jutáshoz 628,5 kör kellett. Mészáros legközelebb kedden, a légpuskások vegyescsapat-versenyében áll majd lőállásba Péni Istvánnal az oldalán.

Decsi Tamás első asszójában 15-8-ra kikapott a német Max Hartungtól, így a 32 között kiesett a férfi kardozók szombati egyéni versenyében.

A 2017-ben világbajnok Szatmári András meglepetésre 15-12-re kikapott az iráni Ali Pakdamantól, így ő is kiesett a férfi kardozók versenyében. A 28 éves, éremesélyesként számon tartott magyar versenyző bár jól kezdett a 30 éves teheráni ellen, de végül a versenyben alul maradt.

Az áprilisban Európa-bajnok Salim Omar szombaton 26-13-ra kikapott a tekvondósok férfi 58 kilogrammos kategóriájának nyolcaddöntőjében. A 18 éves magyar versenyző - akinek apja 1992-ben dán színekben olimpiai bajnok lett - a második helyen kiemelt Vito Dell'Aquilával csapott össze. Az olasz az első menetben jelentős előnyre tett szert, és bár Salim faragott hátrányából a második két percben, a harmadikban ismét a riválisa bizonyult jobbnak. A magyar tekvondós akkor folytathatja a küzdelmet az esti vigaszágon, ha legyőzője bejut a fináléba.

A Szudi Ádám, Pergel Szandra vegyes páros kikapott az asztaliteniszezők vegyes párosok első fordulójában, így a 16 között be is fejezte szereplését a tokiói olimpián. A magyar kettős szombaton 4-0-ra maradt alul a negyedik helyen kiemelt hongkongi Vong Csun-tinggel és Tu Hoj-kemmel szemben.

Csernoviczki Éva vereséget szenvedett a 48 kilósok nyolcaddöntőjében a tokiói ötkarikás játékokon. A negyedik olimpiáján szereplő magyar dzsúdós az indai Shushila Likmabam legyőzése után a kategória egyik legjobbjával, a 2017-ben világbajnok Tonaki Funával csapott össze. Sokáig jól tartotta magát, a japán azonban a vége felé földre vitte, majd le is szorította őt. Huszonkét másodperc volt hátra, amikor ipponnal befejeződött az ütközet.

Az 57 kilogrammban szereplő Gálos Roland első mérkőzésén kikapott, így búcsúzott az ökölvívóversenytől, melynek egyetlen magyar indulója volt. A bajaiak 26 éves bokszolója a kazah Serik Temirzsanov ellen lépett ringbe a nyolcaddöntőbe jutásért. Előzetesen kiélezett csatára lehetett számítani, összességében azonban Gálos sima vereséget szenvedett.

Van azonban továbbjutónk is:

A kétszeres címvédő Szilágyi Áron (nyitóképünkön) könnyed győzelemmel kezdte meg szereplését a férfi kardozók szombati egyéni versenyében. London és Rio de Janeiro bajnoka első asszójában 15-7-re verte a venezuelai José Quinterót, és a 16 között az iráni Mojtaba Abedinivel találkozik. A döntős program 12 órakor kezdődik.