Rekordot döntött Milák Kristóf: még senki sem hajrázott nála gyorsabban 100 méter pillangón

A 21 éves úszó a legendás Michael Phelps rekordját adta át a múltnak. Még az idei olimpiai bajnok sem volt olyan gyors az utolsó 50 méteren, mint magyar ellenfele.

Link másolása

Mint megírtuk, Milák Kristóf a 200 méteres pillangóúszásban szerzett aranyérme után ezüstérmes lett a 100 méteres távon, alig elmaradva az olimpiai bajnoktól. Bár a 21 éves magyar sportoló óriásit hajrázott a végén, éppen hogy nem tudta megelőzni az amerikai Caeleb Dresselt, aki már a rajt után az élre állt és nem is engedte ki a kezéből a győzelmet.

Annak ellenére, hogy Miláknak hajszál híján nem jött össze az újabb aranyérem, nagyon boldog volt az eredménytől, hiszen 50 századdal megdöntötte saját országos csúcsát (50.18), melyet májusban a budapesti Európa-bajnokságon ért el, és Európa-csúcsot úszott.

De egy másik rekordot is megdöntött, amire az úszóstatisztikákkal foglalkozó Swimming Stats by SwimSwam nevű Instagram-oldal hívta fel a figyelmet:

A fiatal magyar úszó 26.03 másodperc alatt teljesítette az utolsó hosszt, ami világrekordot jelent, ugyanis ilyen rövid idő alatt még soha senki nem hajrázott 100 méter pillangón.

Milák ellenfele, az olimpiai bajnok Dressel sem volt lassú az utolsó métereken, ő 26.45 másodperc alatt ért célba az utolsó fordulástól számítva. Ezzel azonban csak a lista 6. helyén áll, holtversenyben magával, ugyanis pontosan ugyanezt az időt úszta az amerikai olimpiai kvalifikáció során is a hajrában.

Milák Kristóf a legendás Michael Phelps rekordját adta át a múltnak, nem is kevéssel, ugyanis minden idők legsikeresebb olimpikonjának legjobb ideje 26.34 volt az utolsó 50 méteren, ami még 2009-ben sikerült neki.

Nem meglepő módon az amerikai klasszis áll a top 10-es lista többi helyén, így még nagyobb büszkeség az, hogy immár egy magyar úszó nevét olvashatjuk az első helyen.