MÚLT
Kigyűjtöttük a régi nagy magyarok szókimondó és elgondolkodtató kritikáit az oktatásról. Olvassatok zseniális retró influenszereket: le fogtok döbbenni, kiktől származnak az idézetek.
MÚLT
Húsvéti tojás, piros tojás, hímes tojás – a húsvét elmaradhatatlan kísérői. De honnan ered ez a szimbólum, és milyen a jó húsvéti tojásfestés?
MÚLT
Budapest negyedik kerületében, a Pozsonyi úton található az ország legnagyobb lakótelepe, amely hátborzongató szellemhistóriák nyomán kapta ragadványnevét.
MÚLT
Vajon mi mindent látott, kikkel találkozhatott elsőként az, aki 100 évvel ezelőtt érkezett a Keletibe? A következő képeken a pályaudvar és a Baross tér 1900 és 1940 közötti hétköznapjai elevenednek meg.
MÚLT
1966-ban még simán ki lehetett állítani egy zseberőművet a vásáron, ráadásul az ilyeneket sorozatban gyártottuk akkoriban.
MÚLT
A nemzet és a szabadság olyan összetartozó érték, melyet mindannyiunknak támogatni és óvni szükséges.
MÚLT
Örök vita, hogy kívül zöld vagy kívül vörös-e az igazi 48-as, magyar kokárda. Történész érvel a megoldás mellett.
MÚLT
Napi átlag 12-100 kuncsaft, állandó méhgyulladás, nemi betegségek, végül fenékbilloggal száműzetés: ilyen volt a sorsa egy átlagos tábori prostituáltnak.
MÚLT
A portréfotózásra szakosodott műtermi fényképészek legnagyobb számban szóló vagy páros portrékat készítettek. A Budapest Gyűjtemény fotóiból most olyan különleges képeket láthattok, amelyeken hárman vannak.
MÚLT
A magyarok a honfoglalás korában is tisztelettel temették el halottaikat és volt másvilágképük. Mai szemmel nézve azonban szertartásaik között voltak furcsa, sőt brutális szokások is.
MÚLT
Minden idők legidősebb kozmonautájaként tért vissza az űrbe, és egészen 2021-ig tartotta ezt a rekordot.
MÚLT
Az NDK a berlini fal előtt sem volt szívderítő hely. Drága, gagyi termékek, élelmiszerhiány és háztömbkommandók mindenütt.
MÚLT
Trebitsch-Lincoln Ignác a XX. század egyik legismertebb szélhámosaként írta be magát a történelembe.
MÚLT
Budapesten, Váci utca és a Régi posta utca sarkán álló, Fontana Üzletház nevet viselő épületet nevezték többek között Fontana Divatháznak, Aranypók Konzumex Divatáruháznak is, de általában „csak” Fontana-házként emlegették.
MÚLT
66 évet élt, fénykorában légiflottája és járatszámai alapján is megállta a helyét a nemzetközi porondon, 2012-ben egy bírósági döntés mégis hamar kivégezte az addigra már jelentős veszteséget termelt társaságot.
MÚLT
A különleges épületegyüttest egy tölgyerdőben építették fel, még mesterséges dombja, tava és angolparkja is volt. Mára csak a leírások őrzik a régi pompáját és fénykorát.
MÚLT
Mit takart ez a kifejezés, miért volt akkora piac, mint a kábítószer és milyen út vezetett a legnagyobb maffiaüzletig?
Ajánljuk