Forma1 - Vettel világbajnok!

Drámai verseny után szerezte meg Sebastian Vettel az idei világbajnoki címet Brazíliában. Az utolsó pillanatig nyitott kérdés volt, hogy legyőzi-e a pontversenyben Alonsot, miután már az elején ütközött. Végül sikerült neki a bravúr. Ezzel a futammal búcsúzott Schumacher.
Szeretlek Magyarország - szmo.hu
2012. november 25.

A szemerkélő esőben induló brazil futam legnagyobb tétje az volt, hogy Sebastian Vettel vagy Fernando Alonso lesz-e háromszoros világbajnok.

Vettel már rögtön az elején balesetbe keveredett. Räikkönen ugyanis elfékezte magát, emiatt majdnem nekiment Vettelnek, aki bekanyarodott és összeütközött Sennával. Bár emiatt a 16. helyere csúszott vissza, hatalmas tempót diktálva sikerült felzárkóznia a 6. helyre.

Azonban gyakorlatilag az utolsó percekig kérdés volt, hogy ő vagy Alonso lesz-e a világbajnok. Alonso ugyanis még a 65. körben is második helyen állt. Ahhoz, hogy bajnok lehessen, meg kellett volna előznie Buttont, aki ekkor 21 másodperccel vezetett előtte. Mivel ez a következő hat körben sem sikerült neki, Vettel hatodikként célba érve, egyetlen egy ponttal megnyerte az idei vb-t.

Ezzel ő a Forma1 legfiatalabb háromszoros győztese, és megdöntötte Ayrton Senna rekordját.

VIDEÓ: az ütközés

A csúszós pálya miatt egyébként az egész futamot folyamatos káosz jellemezte. Az 55. körben például összeütközött az addig vezető Hülkenberg és Hamilton. Mindkét kocsi megrongálódott, Hamilton kiesett, Hülkenberg viszont folytatta a második helyen.

Rosberg a pályán maradt törmelékek miatt defektet kapott. Raikkönen pedig egy alkalommal eltévedt a pályán. A kicsúszása után egy olyan úton próbált visszatérni, ami le volt zárva. Megfordult, majd a füvön keresztül hajtott vissza és így találta meg végül a versenyt.

És még egy emlékezetes pillanat: ezzel a futammal búcsúzott el Schumacher, aki mindenkinek köszönetet mondott pályafutása 306., és egyben utolsó versenye előtt. A rajtrácson egy "Köszönöm" feliratú zászlót tettek az autójára. Utolsó versenyén a 7. helyen ért célba.

Ha izgalmasnak találtad a futamot, nyomj egy lájkot!