„A randik manapság leginkább egy állásinterjúhoz hasonlítanak” – kiderült, miért egyre több a szingli férfi

A koronavírus után teljesen megváltoztak az ismerkedési szokások, ráadásul a nők elvárásai magasabbak, mint valaha.

Link másolása

Egyre több a szingli a 30 év alatti férfiak között, írja a New York Post egy friss kutatás eredményei alapján. A Pew kutatóintézet felmérése szerint a vizsgált célcsoport tagjai közül napjainkban 63 százalék él egyedül, míg ez az arány 2019-ben csak 51 százalék volt.

A fiatal férfiak szerint több oka is van, hogy nem találnak párt maguknak: részben a koronavírus-járvány okozta elszigeteltség, részben pedig a nők magas elvárásai miatt élnek egyedül.

„A randik manapság leginkább egy állásinterjúhoz hasonlítanak” – mondta egy 28 éves oregoni középiskolai tanár. Ian Breslow szerint az ismerkedés időszaka ma már nem létezik, ami egyáltalán nem teszi könnyebbé a magányból kilábalást.

A tanár a lapnak felidézte egyik közelmúltbeli első randiját, ami egészen a hazaútig remekül alakult. Séta közben azonban a nő váratlanul megkérdezte, hogy a gyerekeik majd inkább állami vagy magániskolába járjanak. Ezután több konkrét kérdést is kapott a jövendőbeli házasságkötésükkel kapcsolatban. Ezekre Breslow már direkt olyan válaszokat adott, amikről tudta, hogy nem lesznek a randipartner ínyére.

Ian Breslow a rossz tapasztalatok után egyáltalán nem akarja még elkötelezni magát. A fiatal férfi inkább laza és stresszmentes kapcsolatokban gondolkozik, amiből szerencsére rengeteg kínálkozik.

A párkapcsolati szakértők véleménye egybecseng az oregoni tanár megfigyelésével. Ronald Levant pszichológiai professzor szerint ahogy a nők közelednek a harminc felé és ketyeg a biológiai órájuk, egyre többet gondolnak a családalapításra.

Teljesen megváltozott a flörtölés a Covid óta, állítja az ugyancsak 28 éves Andrew Bruno. A New York államból származó kórházi ápoló megfigyelései alapján a világjárvány óta az ismerkedés fő terepe az internet és a randiappok lettek. Gyakran hetekig tartó csevegések után találkoznak csak először, amitől elmegy a kedve az egésztől és inkább a karrierjére összpontosít. Ráadásul a bárokban is zárkózottabbak az emberek, és nehezebb kiszakítani őket a társaságukból, mint a koronavírus előtt.

Egy 25 éves queens-i férfi ugyancsak a koronavírust okolja a magánéleti kudarcok miatt. Bár Mike M. számára elsősorban a betegség elhúzódó tünetei, vagyis a long Covid okoz nehézségeket. A férfi szerint egészen más a kisugárzása, mint a koronavírus előtt, emiatt nehezebben elegyedik beszélgetésbe idegenekkel. Mike elmondása szerint jóval kevesebbet is szeretkezik manapság, mint a járványt megelőzően.

Mike M. a lapnak azt mondja, hogy már sokkal inkább az internetre megy fel a vágyai kielégítése miatt, minthogy emberekkel találkozzon. A fiatal férfi szerint a koronavírus elvett két évet a fiatalságából, amikor nem tudott randizni és szórakozni. Mostanra pedig két világ között rekedt, miközben egyre nagyobb a nyomás rajta, hogy hosszú távú párkapcsolatot alakítson ki valakivel.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk