KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Ők kapták a 3 Jó Cselekedet díjat

Az elismerést idén adták át először. Daganatos beteg gyerekek táboroztatását és egy nehéz sorsú család megsegítését is díjazták.
Zsebedits Patrik - szmo.hu
2015. január 24.


Link másolása

365 nap alatt 3 jó cselekedet. Ugye nem is tűnik soknak? Magyarországon azonban még nincs kultúrája az önkénteskedésnek. Ezért a Gap Média, az 1000 lámpás éjszakája és a Fogadj Örökbe egy Macit ötletgazdája idén először kiosztotta a 3 Jó Cselekedet díját. Az ügynökség ezt írja a honlapján a díjról: “Köztudott tény, hogy a jó cselekedetek gyakorlása boldogabbá teszi az embereket. Célunk, hogy minden cég, vagy intézmény 1 évben 3 jó cselekedetet hajtson végre a versenyprogramunk keretein belül.”

A díjra nevezni lehetett. A pályázatban részletesen le kellett írni, hogy a jelentkező cég milyen jó cselekedeteket hajtott végre, miért ezeket választották, és hogyan hatott a munkavállalókra a jótékonykodás. Összesen 50 pályázat érkezett be. Ezek közül öt kategóriában hirdették ki a zsűri által három legjobbnak ítélt jó cselekedetet, illetve három különdíjat is kiosztottak.jocselekedet1

Legemberibb jó cselekedet

Beteg gyerekek, elvesztett lakás és odalett munkahelyek. A Nyírségi Hospice Alapítvány egy nehéz sorsú család megsegítésével érdemelte ki a legemberibb jó cselekedet díját. A most 15 éves fiú másfél évesen egy oltástól lett autista, tavaly pedig a 10 éves húgánál leukémiát diagnosztizáltak. A kemoterápiás kezeléseket elkezdték, ennek következtében azonban a család fizikailag kettészakadt: az édesapa a fiúval Nyíregyházán, az édesanya a kislánnyal a debreceni kórházban él.

Közben a lakásukat és a munkahelyüket is elveszítették a szülők. De lélekben összetart a család, a Nyírségi Hospice Alapítvány pedig ahogy tud, segít rajtuk. A K&H Bank Gyógyvarázs Mesedoktor programja, amelynek keretében kórházakban beteg gyerekeknek olvasnak mesét a bank munkatársai, és a Gyógyuló Holnapocska Tábor - daganatos beteg gyerekek és testvéreik táboroztatását végzik ingyen - is kiérdemelte a legemberibb jó cselekedet díját.

Legmeghatóbb jó cselekedet

Lehet annál szívbemarkolóbb, mint amikor a karácsonyt is a kórházban kell töltenie egy kisgyereknek? A Nyírségi Hospice Alapítvány harmadik éve látogat el ajándékokkal a gyerekosztályra, hogy egy kis örömöt, vidámságot csaljon a betegek arcára. Nem csoda, hogy a legmeghatóbb jó cselekedet első díját ők kapták. Ebben a kategóriában is díjazták, hogy az alapítvány segített a nehéz sorsú családon, valamint a K&H Bank Gyógyvarázs Mesedoktor programja is újabb elismerést kapott.jocselekedet2

A képek véletlenszerűen, nem sorrendben szerepelnek a cikkbenjocselekedet4

Legzöldebb jó cselekedet

Fogvatartottak számolnak fel illegális szemétlerakókat, gondoznak parkokat és segítenek a téli hó eltakarításában. A legmeghatóbb pedig az volt, amikor a berva-völgyi idősek otthonának parkját szépítették meg. A legzöldebb jó cselekedet első díját a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet, Börtön a Városért programja nyerte. Második helyen a Vodafone Belső Főállású Angyal kezdeményezése végzett. A cég munkatársai Afrikában önkénteskedhetnek, a hosszú távú cél a burai St. Joseph Árvaházban élő gyerekek és gondozók életminőségének javítása. Harmadiknak a Budapest Bank által szervezett Törődés Napját választotta a zsűri. A bank alkalmazottjai iskolák, egészségügyi intézetek felújítási és javításai munkálataiban segédkeznek.

Legkreatívabb jó cselekedet

A Magyar Telekom Szépmű projektjét találta a legkreatívabbnak a zsűri. Ennek a világviszonylatban is egyedülálló kezdeményezésnek kettős célja volt: egyrészt a résztvevők a Szépművészeti Múzeum számára a látogató élményt fejlesztő innovatív ötleteket találtak ki, másrészt azzal, hogy a résztvevők hónapokig együtt dolgoztak egy jó célért, kommunikációjuk, munkakapcsolataik fejlődése a középpontba került. Második helyen a Vodafone idén továbbfejlesztett Hordozható Mobilhálózata végzett. Ez a 40 perc alatt beüzemelhető, átmeneti mobilszolgáltatást biztosító eszköz katasztrófák idején jöhet igazán jól. Díjazták még a K&H Bank láttásérülteknek rendezett triatlonversenyét. A bank alkalmazottai egy-egy látássérülttel párban futottak, úsztak és kerékpároztak a győzelemért.jocselekedet5jocselkedet6

Legnagyvonalúbb jó cselekedet

A kategória első két helyezettjét más-más kategóriában is elismerték, de itt mindegyik előbbre lépett egy helyet a képzeletbeli dobogón. A legnagyvonalúbb a zsűri szerint Vodafone idén továbbfejlesztett Hordozható Mobilhálózata lett. A második a Gyógyuló Holnapocska Tábor, amelyet daganatos betegeknek és testvéreiknek szerveztek. A táborban a gyerekek egy védett, elfogadó közegben dolgozhatták fel az élményeiket, és egy picit elfeledkezhettek a problémáikról.Harmadik helyen szintén egy tábor végzett. A Cseppkő Gyermekotthon lakói a Miniring jóvoltából egy hétre bepillantást nyertek a Hungaroring kulisszái mögé, bringázhattak és elektromos autót vezethettek.

Hétköznapi hős

Szerintem senki nem vitatkozik velem, ha azt mondom minden édesanya hétköznapi hős. De Bariné Adorján Szidónia talán közülük is kiemelkedik. 1994-ben született meg első gyermeke, Sziszi, aki négyéves koráig egészségesen fejlődött. Aztán szellemi és fizikai fejlődése lelassult, majd visszaesett. Kiderült, hogy Sziszi állapota visszafordíthatatlan, egy genetikai betegségben szenved. Kilenc éves korára megvakult, és csak szondán keresztül lehetett táplálni egy speciális tápszerrel. 2002-ben megszülettek Sziszi ikertestvérei, Antónia és Beatrix.jocelekedet7jocselekedet8jocselekedet9

Nem sokkal később, 2003-ban azonban elhunyt Sziszi, bármennyire odaadóan gondoskodtak róla szülei. A gyászban az ikrek jelentették a vigaszt az édesanyának. Bízott benne, hogy ők egészségesek. Négyéves korukig így is tűnt. Aztán az ő állapotuk is romlani kezdett. Kiderült, szintén súlyos genetikai betegségben szenvednek. A lányokat azóta csak szondán keresztül tudják táplálni, látásuk egyre romlik, de Szidónia nem adja fel. Továbbra is odaadóan gondozza őket, szeretete a gyerekeknek is mindennap új erőt ad a küzdésre. Szidóniára a családgondozó, Sirkó Andrásné Tímea ajánlása révén figyelt fel a zsűri.

Közönségdíj

A hála és az optimizmus gyakorlása, boldogító jócselekedetek és az apró örömök élvezete. Csak néhány a Jobb Veled a Világ Alapítány Boldogságprogramjából. Ez egy ingyenes, 10 hónapos program, ahol boldogsággyakorlatokkal segítenek az embereken. Bármikor becsatlakozhatsz te is a programba, és a Jobb Veled a Világ Klubokban akár személyesen is találkozhatsz a boldogságprogram többi résztvevőjével.

Az év legsegítőkészebb médiuma

szombathely.imami.hu - A szombathelyi anyukák és kismamák weboldala. Folyamatosan szerveznek gyűjtéseket rászorulóknak és kórházaknak.

Ha szerinted is fontosak a jó cselekedetek, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk