A Rovatból

Harcsa Veronika: "Éljen mindenki, aki a korlátait felvállalva küzd"

Az énekesnő a Hősök tere 30 napos kihívása során minden nap megszólított valakit. Most például a Suhanj Fitness akadálymentesített edzőterem sikereiről beszélgetett.

Link másolása

Harcsa Veronika a Hősök tere 30 napos kihívása során azt vállalta, hogy minden nap megszólít valakit, ezzel is legyőzve az előítéleteket. Legutóbbi bejegyzésében a Suhanj Fitness egyik munkatársát kérdezte.

"Hősök tere 30 napos kihívás #25

105%-on az adománygyűjtés, összegyűjthetjük egy ötödik tanár képzésének díját is! :)

"Ebben a teremben csak az határoz meg téged, milyen keményen dolgozol" - áll a Suhanj Fitness falán, ahová a húgommal járunk. Ez egy olyan akadálymentesített edzőterem, ahol együtt edzhetnek 'fogyatékkal élők' és 'épek'. Visszajáróként látásból már ismerem a személyzet tagjait, így nem volt nehéz megszólítanom Balázst.

- Te hogy lettél Suhanj-os?

- Éppen külföldről költöztem haza, és munkát kerestem, amikor egy barátom kijelentette, hogy szerinte itt kellene dolgoznom, és a tudtomon kívül leszervezett nekem egy állásinterjút. Persze örömmel elmentem rá, és fel is vettek.

- Miért gondolta, hogy idevaló vagy?

- Mindig is szerettem odafigyelni másokra, ez nekem természetes. Előbb a recepción dolgoztam, most viszont már a szakmámat végzem, ugyanis masszőr vagyok. Mellette pedig mindenfélében besegítek az alapítványnak.

- Megtaláltad a helyed a csapatban?

- Igen, sőt, a páromat is megtaláltam!

- És az ide járókkal jóban vagy?

- Persze. Van például egy látássérült pár, Eszter és Ákos, akik minden nap kora reggel jártak futópadozni, úgy hat-félhét körül. Egyszer mondtam nekik, hogy miért nem jönnek el a szabadtéri futásainkra is, erre kiderült, hogy nem is gondoltak rá, hogy a szabadban is futhatnának. Amikor először kijöttek velünk, segítőkkel futni, óriási élmény volt nekik, és nekünk is.

- Hogyan tud egy látássérült a szabadban futni?

- Egy cipőfűző két végét fogjuk, és sokat kommunikálunk is, mondom, ha kanyar jön, vagy bármi akadály. Elöl pedig egy-két segítő úgy mondjuk, hogy sepreget, vagyis helyet csinál a pályán. Emlékszem, Eszter és Ákos aztán a vak felolvasóestünkre is eljöttek.

- Ez milyen est volt?

- Egyik alapítónk, Kovács Patrícia és Vanda Kovács tartottak felolvasóestet úgy, hogy nagy munkával teljes vaksötétet varázsoltunk. Patríciát és Vandát kartonokkal becsomagoltuk, hogy még a tabletek fénye se szűrődhessen ki, amiről olvastak. Az előadás végére teljesen átlényegültünk, sosem fogom elfelejteni.

- Versenyeztek is a futókkal, igaz?

- Igen, és nem is csak a látássérültekkel. Vannak kézzel hajtható biciklijeink, és több méretű futó babakocsik, a nagyokba felnőtt sérültek is beleférnek, és velük futhatnak a segítők. Sok apróságra figyelünk ilyenkor, például hogy a sérült lépjen át először a célvonalon, ne a segítő.

Olyan csodálatos, hogy van ilyen! Éljen mindenki, aki a korlátait felvállalva küzd, és éljen minden segítő!"

"A Hősök Tere kihívásában azt vállaltam, hogy minden nap megszólítok valakit, hogy górcső alá vegyem a saját előítéleteimet és berögződéseimet.

A Hősök Tere Kezdeményezés a társadalom élhetőbbé tételéért küzd, és tanároknak nyújt tréningeket. A kihívásom célja a személyes élményen túl, hogy felhívjam a figyelmet az adománygyűjtésre, és összegyűjtsem négy tanár képzésének árát. Egy tanár 30 diákot ér el, így négy tanáron keresztül több, mint száz gyerek tapasztalhatja meg, milyen egy együttműködő, fejlődésfókuszú, elfogadó osztályban tanulni. Kattints ide, támogasd az ügyet, és tégy jobbá száz életet!" - írta Harcsa Veronika."

Bővebb információk ITT.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk