KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Négy Down-szindrómás lányt fogadott örökbe és nevelt fel férjével a tanárnő

A házaspár úgy döntött, olyan gyerekekkel alapítanak családot, akiknek erre egyébként alig lenne esélye. Nem bánták meg.

Link másolása

Amikor Lorraine Cridge 30 évvel ezelőtt elhatározta, hogy családot alapít, még nem sok szülő fogadott örökbe fogyatékossággal élő gyerekeket. A ma már nyugdíjas tanár azt mondta a Metrónak, hogy mindig is átérezte a fogyatékkal élők helyzetét:

"Talán furcsán hangzik, de olyan volt ez akkor, mintha egy előre elrendelés. Persze nem a vallásos értelemben, de mégis valami hasonló. Tudtam, hogy ez olyasmi lesz, amit mindig is tudtam, hogy meg kell tennem, és meg is akartam tenni. Úgy voltam vele, hogy a többség egészséges, fehér gyerekekre vár, hát akkor meghagyom nekik őket, én pedig családot alapítok olyanokkal, akiknek másképp erre nem lenne esélye" - mesélte a lapnak az asszony.

Lorraine mindig is egy teljesen hétköznapi családot szeretett volna. Férjével, Derekkel születésnapi partikról, parkbéli piknikekről és tengerparti vakációkról ábrándoztak. Ahogy egyre jobban beleásták magukat a Down-szindrómás gyerekek világába, egyre inkább azt gondolták: ez kell nekik.

Az első gyerek, Laylat 1986-ban csatlakozott a családhoz, valamivel később pedig ikreket ajánlottak a Cridge házaspárnak. Az ismerőseik közül ekkor sokan féltették őket a három fogyatékkal élő lány nevelésétől, de belevágtak. Carlyn és Rose után még egy Down-szindrómás lány, Lucy érkezett Cridge-ékhez.

Lorraine folyton azt várta, hogy mikor jönnek már a nehézségek, de valahogy soha nem voltak igazán nehéz pillanatok. Bizonyos szempontból könnyebb helyzetben is volt, mintha ép gyerekei lettek volna, például soha nem kellett azért aggódnia éjszakánként, hogy hol vannak a lányok.

Pillanatok elrepült az együtt töltött harminc év, a gyerekek még mindig együtt élnek a család házában, miközben Lorraine és Derek már elköltöztek. A négy nővér kiválóan megvan, felosztják egymás között a feladatokat: Layla anyáskodó lett, ő végzi el a házimunkák legnagyobb részét is, például a testvérei szobáit is ő takarítja.

Az ikrek valamivel csendesebbek, nagyon közel állnak egymáshoz, alig csinálnak valamit a másik nélkül. Ezzel szemben Lucy egy igazi energiabomba, kicsit talán hiperaktív is, és rettentően vicces alkat.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk