Megoldhatatlannak tűnő matekpéldát találtak egy tankönyvben
Ismét meggyűlt a diákok és a szülők baja egy feladattal. Az egyik szülő Facebookon tett közzé fotót, amelyen egy szerinte megoldhatatlan képlet látható.
Ezúttal egy harmadik osztályos matematika tankönyvből származik a feladat, a képen az f jelzésű. A feladat: "Írjunk műveleti jeleket a színes négyszögekbe úgy, hogy az egyenlőség igaz legyen." Mind a négy alapműveletet használhatják a diákok, és a megoldáshoz zárójeleket is használhatnak - erről számolt be a 24.hu.
Az olvasók a cikk alatt próbálkoznak a megoldással.
"90:30=(20x20):130 Ez is jó. ....na de harmadikosoknak?"
"90x30=2700, ez biztos. 20x20= 400, ezt is értjük. Ha a baloldali egyenletrészt tízzel oszthatnánk, 270 lenne, amit 400-ból kivonva 130 már megfelelne. Hibák a Laricsev példatárban is voltak, nyomdahibák. Ettől még egy szuper főhatóságnak jobban kellene figyelnie!"
"Van a matematikában egyenlőtlenség is. Talán az f.) feladat erről szól. Egyszerűen át kell húzni az egyenlőségjelet. Nincs a négy alapművelettel egyenlőség a két oldalon. 2700 ≠ 270; vagyis 90x30≠ 20x20-130; például. Én elfogadnám ezt is. Egyébként a matematika azért izgalmas, mert lehet agyalni rajta! NEM KÖTELEZŐ A TANÍTÓ NÉNIKNEK AZ ÖSSZES FELADATOT MEGOLDATNI! A tankönyv csupán eszköz, amit a gyerekek képességeinek megfelelően kell felhasználni."
Szerintetek mi a megoldás? Írjátok meg kommentben!