KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Meghatotta egy „gyöngyöcske” rajza, ajándékot küldött Szentpéteri Csilla az Igazgyöngy Alapítványnak

„Így érnek össze lelkek, üzenetek, művészet.” Az alapítvány vezetője, L. Ritók Nóra a közösségi oldalán írta le a megható történetet.

Link másolása

Karácsonyhoz közeledve egyre több szívet melengető történetet olvashatunk. Legutóbb L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány részére megküldött ajándék zenei CD történetét írta meg közösségi oldalán.

"Annyi szép történetem van" - írja. Ez például Kindl Mártitól, aki Barna Évivel az Igazgyöngy székesfehérvári „lábai”. Márti pedig elmesélte, milyen meglepetés érte:

"Szentpéteri Csilla a Facebookon hirdette két legújabb CD-jét. Gondoltam, megrendelem, mert szeretem a zenéjét, Fehérváron pedig 15 éve nem volt koncertje. Írtam neki, a levélhez pedig mellékeltem egyik „gyöngyöcske” rajzát, mert a szépért cserébe szép jár, az Igazgyöngyöt pedig ahol lehet, ott népszerűsítem.

Még aznap kaptam választ, amit most ide fogok másolni:

"Kedves Márta!

Gyönyörű a rajz! Hihetetlenül kreatív, annyira átjön a hangulata, a színei különlegesek és a nagy hajzuhatagban a házikók. Nagyon köszönöm!

Kérdezném, hogy kitehetem valamelyik közösségi oldalamra? Az egyik lemezemet szeretném ajándékba küldeni az Igazgyöngy Alapítványnak, hallgassák meg együtt a tanulókkal, gyerekekkel, s ha van kedvük rajzoljanak a zenéimre, amelyek nekik tetszenek. Dedikálom nekik!”

Ma megkaptam a lemezeket. Így jutott az Igazgyöngy egy dedikált Szentpéteri Csilla lemezhez, amit természetesen ingyen adott. Gyönyörű a zene, és talán egyszer még tényleg rajzolni fogtok rá" - írta meg a történetet az egyik segítő.

"Így érnek össze lelkek, üzenetek, művészet.

Hát nem jó érzés olvasni ezt is? Köszönjük szépen az ajándék CD-t Szentpéteri Csilla-nak és a közreműködést Márta Kindl -nek" - zárta üzenetét Nóra.

Szentpéteri Csilla fiatalon, 6 évesen kezdett zongorázni. Diplomáját a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián szerezte. 1983-ban szépségversenyt nyert. 1990-ben finn, majd 1991-ben olasz ösztöndíjas lett, és a római Santa Cecilia Zeneakadémián mesterdiplomát szerzett. Ezután 5 évig a budapesti Zeneakadémia tanára volt. 1998-tól főleg egyedi hangszerelésű, komoly és könnyűzenei alapokkal rendelkező zenei repertoárral lép fel és koncertezik Európában és a világ számos pontján. 2005-ben saját szerzeményeivel debütál zeneszerzőként, producerként és zenei rendezőként is - írja a Wikipédia.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk