KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Közösségi bicajoztunk

Nálunk is hódít a közösségi bicajozás. A Telekom saját rendszere után szeptember végén Esztergomban elindult az első vidéki közbringarendszer, áprilisban pedig jön a fővárosi.

Link másolása

Elsőként a Telekom építette ki saját rendszerét dolgozói között. Pár hete az esztergomi önkormányzat vezette be a közösségi bringakölcsönzőt. Áprilisban pedig Budapestnek is elindul a közbringarendszere, ahol 75 állomáson 1100 kerékpárt tudtok majd kölcsönözni.

Alapvetően az összes rendszer egy logikára épül, így végül mi a Krisztina körút 55. szám alatt található, Magyar Telekom Székház bringaparkolóját választottuk. A Telekom dolgozói segítségével ismerkedünk meg az alternatív közlekedési formával.DSC_1675DSC_1681

DSC_1683

Első lépésként a telekomos dolgozók regisztrálnak a saját webfelületen keresztül, majd kapnak egy PIN-kódot. Két lehetőségük van: a telefonszám és a kód együttes megadásával indítják a kölcsönzést, vagy az ügyfélkártyájukat használják. A biciklik között felállítottak egy parkolóórához hasonló oszlopot, itt lehet a kölcsönzést megkezdeni. Mi az érintős kártyát használtuk.

Az esztergomi lakosok is plasztikkártyával boldogulhatnak. Miután megvették a kártyát, fel kell tölteniük minimum ezer forinttal, utána már biciklizhetnek is. Az ő esetükben a kölcsönzés naponta kétszer fél órára ingyenes, majd félóránként, sávosan emelkedik a bérleti díj, először 200, utána 300 forintot kell fizetniük. Ellenben a Telekom dolgozói teljesen ingyen használhatják a kerékpárokat.DSC_1684

DSC_1700

Minden telekomos kerékpárnak van egy száma, ezt be kell gépelni a terminálon. A gép ezután megadja a lakat kódját. A dolgozók egy órán keresztül biciklizhetnek, a négy telephely közül bármelyiken leadhatják a bicikliket. A kerékpárokat kizárólag munkaidőben, reggel 8 és este 6 között lehet használni. Ez eltérő az esztergomi és a jövőbeli budapesti rendszertől, ahol a nap 24 órájában lesz lehetőségetek a kölcsönzésre.

Az egyedi tervezésű, masszív biciklikbe GPS van beépítve. Mint megtudtuk, ezzel leginkább a lopásokat akarják megakadályozni. Egy órán belül a biciklivel bárhol meg lehet állni, így ha valakinek eszébe jut, hogy két állomás között bemegy a boltba és vesz egy kiflit, az is belefér.

DSC_1686DSC_1688

A Csepel által gyártott, magneta színű kerékpárok a férfiak és a nők körében egyaránt népszerűek. A regisztráltak száma meghaladja az ezer főt, annak ellenére, hogy egy-egy telephelyen csak tíz kerékpár van. Ezzel szemben Esztergomban jelenleg ötven, novembertől pedig nyolcvan kerékpár bérelhető.

A biciklik súlya meghaladja az átlagos kerékpárokét, emiatt egy kicsit nehezebb a tekerés, de ezt meg lehet szokni. A háromváltós bicikliknek nincs csomagtartójuk, de a kormányra felszereltek egy kosarat. A lámpa azonnal kigyullad, ha elkezdünk tekerni.DSC_1690DSC_1693

A kedves telekomos fogadóinkkal beszélgettünk a jövőről is. Az első szezon sikeressége miatt valószínűleg bővítik a rendszert. Az sem kizárt, hogy a Bubi mellett telekomos bicikliket is kölcsönözhettek. Amennyiben megadják a civilek számára ezt a lehetőséget, akkor a mobilparkoláshoz hasonlóan működne.DSC_1704

Ha te is kipróbálnád a közösségi biciklizést, akkor nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk