Igazi férfi nem vesz nőt - kampány a szexuális rabszolgaság ellen
Sorozatosan állnak ki zenészek, színészek, közéleti és vallási személyek is az emberkereskedelem és a szexuális rabszolgaság ellen. A Mennyit Érsz? Facebook oldalon markáns állásfoglalásukkal együtt jelentek meg a fotók, ezekből válogattunk:
"Nem áru.
Élet.
Nem másé.
A tied.
Vigyázz rá!"
- Farkasházi Réka - színésznő, műsorvezető, szinkronszínész
"...Arról van szó, ha te szólsz, ne lohadjunk,
de mi férfiak férfiak maradjunk
és nők a nők - szabadok, kedvesek
s mind ember, mert az egyre kevesebb..."
József Attila: Thomas Mann üdvözlése (részlet)
- Zámbori Soma - színész, szinkronszínész
"A nő egy kincs, olyan akinek nem lehet meghatározni az értékét! Megfizethetetlen!"
- Johnny K Palmer - dalszerző, énekes
"Igazi férfi nem vesz nőt! Az ember minden nap hall a hírekben a prostitúcióról, az embercsempészetről... Viszont egyenesen megdöbbentő, amikor utánanéz, olvassa a történetek, látja a számokat és rádöbben, hogy milyen valós probléma ez! Büszke vagyok rá, hogy ebben a programban részt vehetek és bátorítalak titeket, hogy fogjunk össze és mutassuk meg, hogy ezek a lányok igazán mennyit érnek!"
- Henderson Dávid - dalszerző, énekes
"Hiszek a szeretetben. Akár bevalljuk, akár nem, mindenki arra vágyik, hogy szeressék és hogy szerethessen másokat. Hiszek ebben a - gazdasági szempontból őrültségnek tűnő - csodában: minél többet követelek belőle, annál kevesebb jut nekem; és minél többet ajándékozok, annál nagyobb örömöt élek meg én is mások által.
Azt hiszem, rosszul tesszük fel a legalapvetőbb kérdéseinket. Nem azt kell keresnem, vajon ki tud engem boldoggá tenni; hanem azt: hogyan tudlak téged jól szeretni.
"... ha megszelídítesz, szükségünk lesz egymásra. Egyetlen leszel számomra a világon. És én is egyetlen leszek a te számodra."
Élet csak ott van, ahol egymáshoz tudunk szelídülni. Önként, örömmel, örökre.
Hiszek a szabad döntésben a szeretet mellett."
- Süveges Gergő - újságíró, televíziós műsorvezető
"Gondolj bele. Hogy naivan jelentkezel egy munkára. Hogy rendszeresen - jóesetben "csak" - megaláznak, megdugnak és megszopatnak. Naponta sokszor. Pénzért. Pedig nem akarod. És az ellenállásodat tudatmódosító szerekkel tompítják. Hogy sokan azt gondolják rólad, hogy: "Ha ilyen hülye, meg is érdemli!". Vagy ami rosszabb, hogy: "Élvezi!". Hogy egy kereskedelmi termék vagy, és idővel magad is elhiszed, hogy ennyit érsz. Hogy nem látsz kiutat, egy olyan útvesztőből, amibe nem te akartál belemenni. Gondolj bele, hogy férfi vagy. "
- Andelic Jonathan - énekes, zenész, dalszerző
"Hiszem, hogy az ember nem árucikk, és mélységesen felháborít, ha annak tekintik. Nem tekinthetünk egymásra úgy, mint tárgyakra. Szomorú, de a XXI. században ott tartunk, hogy embereket adnak-vesznek. Ha csak egy keveset is tehetünk ez ellen, ha csak néhány embert meg tudunk menteni, már megérte. Reményeim szerint ennél többet is elérhetünk. Ezért csatlakoztam a kezdeményezéshez."
- Schafarek József - vállalkozó
"So proud to support an organization that is helping women who've been subjected to sexual slavery"
("Büszke vagyok, hogy támogathatok egy olyan szervezetet, amely segít azokon a nőkön, akik szexuális rabszolgaságnak vannak kitéve.")
- Kyle Eckhart
" Nekem hihetetlen, hogy a világon és itt Magyarországon is élnek még rabszolgák, olyan emberek, akik nem dönthetnek mit csinálnak, és nem ők irányítják a saját életüket, hanem áldozatok egy durva rendszerben, az emberkereskedelemben. Az előítéleteinkkel nem segítünk nekik, csak bántjuk őket. A “Mennyit érsz?” kiállítás és csapat segítségével megismerhetjük hogyan tudunk igazából segíteni az áldozatoknak, hogy megint rendes életük legyen..."
- Abbe Lewis - dalszerző, énekes
De mi is ez pontosan? Miért fotózkodnak ezzel a táblával?
A Mennyit Érsz? kiállítás és konferencia küldetése a társadalom szemléletformálása az áldozatok megítélésével kapcsolatban.
- írják a szervezők.
A szervezők azt tűzték ki a kiállítás céljául, hogy ráébresszen bennünket, embereket, milyen értékesek is vagyunk
és felkeltse a figyelmünket, valamint támogassa azokat, akik a köztünk élő szenvedőkön segítenek.
Az interaktív kiállítás ingyenesen látogatható, április 29-én pénteken 11.00-től 21.00-ig, és 30-án szombaton 09.00-től 20.00-ig az Erzsébet körút 13-ban. További információkat ITT találsz.
Emellett színházi programmal is készültek: a „KIÁLLOK ÉRTED” című színházi előadás az áldozattá válás folyamatát mutatja be éles tükörként a valóságról.
Ha fontosnak tartod, hogy más is tudjon róla, oszd meg barátaiddal!