Elmebeteg kísérletek, amelyekért bolond Nobel-díjat adtak
Idióta kísérleteket díjaznak immár 25. alkalommal. A Bolond Nobel-díjat olyan tudósok kapják, akik elképesztő dolgokat vizsgálnak, akiknek tevékenysége értelmetlen felfedezésekhez, használhatatlan találmányokhoz vagy egészen egyszerűen mulatságos javaslatokhoz vezetett.
Michael L. Smith, a Cornell Egyetem neurobiológia és viselkedéstudományi szakos PhD-hallgatója saját maga volt a teszt-alany. Kutatásának célja az volt, hogy megállapítsa, mely testrészen fáj a legjobban a méhcsípés. Az eredmény nem volt meglepő, a legfájdalmasabb a szúrás a férfiak legérzékenyebb pontján volt.
Michael L. Smith
Bruno Grossi, a santiagói Chilei Egyetemen munkatársaival a tyúkok futását vizsgálta. Műfarkat kaptak a kísérleti tyúkok és azzal kellett szaladozniuk. Ezzel azt próbálták bizonyítani, hogy a szárnyasok a dinoszauruszok túlélői. Nézték, hogy az idegen tollakkal, műfarokkal felszerelt tyúkok testtartása megváltozik-e.
David L. Hu az állatok pisilését szemlélte meg. Így derült ki, hogy a 3 kg súlyt elérő vagy annál nehezebb állatok egyformán 20 másodpercig végezték el kisdolgukat.
David Hu
Kimata Hadzsime japán allergológus felismerte, hogy a csókolózás csökkenti a bőr allergiás betegeségeinek gyakoriságát.
Az ausztrál Colin Raston a főtt tojásból készített újra folyékonyat.
Colin Raston
Eredeti neve Ig Nobel, az ignobel szóból ered (jelentése: méltatlan, hanyagolható).
1991 óta díjazzák ezzel az érdekes, de haszontalan kutatásokat végzőket vele.
A vicces átadón egy tízbillió zimbabwei dolláros bankjeggyel jutalmazzák őket.
Forrás: lemon.hu
Az eddigi díjazottak listáját és kutatásuk tárgyát ITT olvashatjátok.
Ha érdekes volt a hír, nyomj egy lájkot!