KÖZÖSSÉG
A Rovatból

A tanárnő, aki különleges mesevilágot alkot gyerekekkel, gyerekeknek


Link másolása

- Ebből a kis szakkörből Guinness-rekordok és óriási, 24 órás versenyek születtek.

- Annyira lelkes és tehetséges gyöngyfűzőim voltak, hogy 2002. március 9-10-én már megtartottuk az I. 24 órás Gyöngybulinkat, amelyen 41 tanuló vett részt (iskolánk létszáma kb. 160 körüli). Erről a rendezvényről már két megyei napilap is írt. És ezután beindult a gyöngyélet…

Évről évre megrendezésre került ez a program, ekkor már környező falvak, vállalkozók és önkormányzatok is mellénk álltak, mi pedig „cserébe” elkészítettük a települések címerét, vállalkozók logóját, melyeket gyönggyel és flitterrel raktunk ki. A rendezvény egyre híresebb lett, már nem csak napilapokban, hanem tv adásokban is tudósítottak rólunk.

Az alsós gyerekek nagyon várták, hogy a felsőbe kerüljenek, mert ekkor lehettek szakkörösök, azután pedig a tavaszt várták, hiszen részesei lehettek a 24 órás rendezvénynek. A rendezvényekből 8 hitelesített Magyar Rekord és egy pedig Guinness Rekord lett. Tanítványaimmal híresek lettünk, több alkalommal vendégei lehettünk Tv stúdióknak, műsorvezetőket, híres embereket ismerhettünk meg."

- Országos mozgalommá cseperedtek, amikor az internet világa is kinyílt, hála a közösségi oldalaknak.

- Több, mint 10 év alatt rengeteg gyöngyfűzési ötlet született, melyeket szerettem volna megosztani más iskolákkal, óvodákkal és szülőkkel is. Így szinte nulla Facebook tudással 2014-ben megjelentem az internet világában is. Saját profil után gyöngyös Facebook-oldal, és azután blogokat is elkezdtem írni. Az Anya, Fűzz velem gyöngyöt! nagyon sikeressé vált a cafeblog felületén, később pedig saját oldalra vágytam, így született meg a Bigyi-Bogyó Mesés gyöngyök blog.

Ekkor már nagy célként lebegett előttem, hogy minden gyereknek legyen mesés gyöngyélete. Hogyan? A blogon nagyon sok ötlet található képes leírásokkal, segítő szövegekkel, így óvó nénik, tanító nénik, anyukák, nagyik taníthatják a gyöngyfűzést a gyerekeknek. Tehát elkezdődik a gyöngyélet. A gyerekek kedvenc kifejezése a „cicázás”. Ez nem azt jelenti, amire most legtöbben gondolnak. Hanem, amikor felfűzzük a gyöngyöt a drótra, és a drót másik végével szembe fűzünk a gyöngybe, akkor a gyöngy mintha a cica orra lenne, a keresztben látható drótok pedig „bajuszként” láthatók. Innen ered a „cicázás” technika.

Ahogy telt az idő, egyre inkább azon járt az eszem, hogy hogyan lehetne még több kisgyerek világába bevinni a gyöngyfűzést, hogyan lehetne mesés is a gyöngyéletük. A kisgyerekek imádják az állatokat, tehát fűzzünk sok-sok gyöngyállatkát! De a nagyon kicsik még nem gyöngyözhetnek, de mesét minden kisgyerek hallgathat, lapozgathatja a mesekönyvet. És megszületett az ötlet, pontosabban kikeltek a tojásból a gyöngycsibék, akikről a mesék szólnak. Kutyus és cica fontos része az életünknek, tehát ők is belekerültek a mesékbe, és a mókás röfi család se maradhatott ki.

A gyöngycsibék és barátaik kedvencekké váltak otthon, ovikban és iskolákban. Debreceni iskolások videót készítettek az első részről, amelynek nagyon nagy a sikere, már közel 5 ezren látták.

Életre keltek a gyöngycsibék...

A debreceni Benedek Elek Általános Iskola másodikosai életre keltették a gyöngycsibés mesém szereplőit Marianna Szabó irányításával. :D Az előadás igazán...

Járom az iskolákat, ovikat és együtt fűzzük a gyöngyöt, ezekről Gyöngyfűző körút címen készülnek a beszámolók. A legutóbbi órákon gyöngypókot fűztünk, imádták a gyerekek. A tanító néni mesélte, hogy másnap is magukkal hozták, hajukba tűzték, gyűrűként „ültették” az ujjukra. És már mindenki tudja, hogy a póknak 8 lába van.

Amikor lehetőségem van, akkor gyakran lepek meg gyerekközösségeket a mesekönyveimmel. Közeledik a karácsony, készülnek az ajándékcsomagok intézményeknek, kórházak gyerekosztályának, alapítványokat. Szeretnék sokfelé mesekönyvet ajándékozni, bízom abban, hogy ehhez a tervemhez találok cégeket, vállalkozókat, akik támogatják a tervemet.

- Ilona, Ön mindig mindenkitől ugyanúgy köszön el, ezzel zárjuk talán a beszélgetést is:

Kedves felnőttek! Segítsétek a gyerekeket, hogy megismerhessék a gyöngyfűzés örömét, amelynek képesség fejlesztő hatása kiemelkedő és olvassatok nekik gyöngycsibés meséket! Kívánom, hogy „Minden gyereknek legyen mesés gyöngyélete!”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk