KÖZÖSSÉG
A Rovatból

1000 jó emberre van szükség – önkénteseket keres a Bátor Tábor

Súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekeknek szerveznek élményterápiás táborokat, ahol nem csak gyerekek és családok élete változik meg, hanem a segítő önkénteseké, azaz a cimboráké is.

Link másolása

Évente közel ezer önkéntes segíti a Bátor Tábort abban, hogy súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekeknek és hozzátartozóiknak szervezzenek élményterápiás táborokat, ezzel visszahozzák a gyerekkort és megváltoztassák a táborozók életét. Azonban ilyenkor nem csak gyerekek és családok élete változik meg, hanem a táborokban segítő önkénteseké, azaz a cimboráké is.

Nézzünk néhány érvet, miért is olyan jó önkénteskedni.

1. Miközben másoknak segítesz, saját magadról is új dolgokat tanulsz

Gellért, a Bátor Tábor egyik önkéntese így fogalmazta meg saját élményeit: „Az önkéntesség sokat formált és alakított rajtam, általa jobb, nyitottabb és bátrabb emberré váltam úgy, hogy közben másoknak segítettem. Én már tudom, és azt szeretném, hogy mindenki más is tudja, önkénteskedni a legjobb dolog a világon.”

2. Egy igazán inspiráló csapat tagja lehetsz, akikkel neked is élmény lesz a munka

Olyan emberekkel dolgozhatsz együtt, akikkel talán máshol nem találkoztál volna. Lehet, hogy teljesen mások vagytok, mással foglalkoztok, más dolgok érdekelnek benneteket, de egyvalami biztosan közös bennetek:

egy közös ügyért harcoltok, így igazi bajtársak lesztek.

3. Általad jobb hely lesz a világ, életeket változtathatsz

A SeriousFun Children’s Network és a Yale Orvosi Egyetemének Gyermektudományi Központjának kutatása igazolta, hogy a tábor valóban megváltoztatja a gyerekek életét. A szülők között végzett felmérésből kiderült, hogy a tábor hatására a gyerekek 79 százalékának nőtt az önbizalma, 77 százalékuknak pedig jobb lett az önértékelése. Ebben pedig az önkénteseknek komoly szerepe van.

4. Hasznosan töltheted a szabadidődet

A Bátor Tábor nemzetközi turnusaiban akár angol nyelvtudásodat is kamatoztathatod, végül, de nem utolsó sorban pedig, az önéletrajzodban is jól mutat, ha önkénteskedsz.

Ha betöltötted a 20. életévedet és szívesen lennél részese sorsfordító élményeknek és vennél részt súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekek táboroztatásában, 2020. február 9-ig jelentkezhetsz önkéntesnek a Bátor Táborba.

További információ ITT

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk