?> /kekhirek/folenyes-magyar-kamionos-siker-kiss-norbert-europa-bajnok/ Fölényes magyar kamionos siker: Kiss Norbert Európa-bajnok | szmo.hu

KÉK HÍREK

Fölényes magyar kamionos siker: Kiss Norbert Európa-bajnok

Kiss nagyon jó szezont teljesített, és sikeresen megvédte bajnoki címét.
Címkép: Vezess.hu - szmo.hu
2015. október 03.

Link másolása

Címét megvédve megnyerte a kamion Európa-bajnokság idei szezonját Kiss Norbert, az Oxxo Racing-Axxyss Motorsport pilótája a sorozat spanyolországi állomásának szombati napján.sur2

Nem is nagyon volt ez kérdéses idén, hiszen a magyar pilóta uralta a 10 helyszínen zajló futamot. Tavaly kilenc versenyen aratott győzelmet, idén pedig eddig 18-szor állhatott a dobogó legtetejére (ebben sorozatban minden hétvégén 4 futam van). Norbi tartja a rekordot az egy szezonban megnyert versenyek számával, és minden újabb győzelemmel magasabbra kerül a léc.

A csapat tájékoztatása szerint a 30 éves szombathelyi versenyző - aki az egész idényben nagy fölényben volt a riválisokkal szemben - Jaramában a leggyorsabbnak bizonyult a szombat délelőtti időmérő edzésen, majd rajt-cél győzelmet aratott a délutáni első futamon, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben.sur1

Jaramában szombaton még egy versenyt, vasárnap pedig újabb időmérőt és két futamot rendeznek. Az Európa-bajnokság a jövő hét végén, a franciaországi Le Mans-ban zárul.