Egy agyba ültetett implantátum lehet a megoldás a depresszióra?

Az első kísérletet szeptemberben kezdték. Korábban még nem próbálták ilyen módszerrel kezelni a depressziót.

Link másolása

A tudósok a közelmúltban elektródákat ültettek be egy páciens koponyájába, hogy kezeljék depresszióját, és abban bíznak, hogy az állapotát az agyba juttatott rövid és kis elektromos impulzusok javítani fogják – írja az UNILAD.

Ezt a technológiát eredetileg még szeptemberben mutatták be, amikor St. Louis-ban az orvosok elektródákat helyeztek el egy beteg koponyájában. A műtétet az Inner Cosmos nevű start-up hajtotta végre.

Ez a kísérlet az első volt a maga nemében azzal, hogy közvetlenül a koponyába helyezett implantátumokat alkalmaztak a depresszió kezelésére.

Ez egy új korszak kezdetét is jelentheti, amikor a mentális problémákat már hardverrel kezelik a hagyományos módszerek, például pszichiátria és pszichológia helyett.

Az Inner Cosmos hardver körülbelül akkora, mint egy aprópénz, és úgy működik, hogy impulzust küld át a páciens bal oldali dorzolaterális prefrontális kéregén keresztül, és méri az idegsejtek aktivitását, hogy meghatározza a stimuláció megfelelő mértékét.

Ez körülbelül napi 15 percen át történik.

Ez az első kísérlet várhatóan körülbelül egy évig fog tartani, és néhány további beteg bevonására is sor kerülhet. A MailOnline szerint a jövő hónapban egy másik kísérletet is elkezdenek.

A mostani készülék nagyobb, mint amit az Inner Cosmos szeretne alkalmazni, de ez még csak az első prototípus.

Maga az ötlet nem új, hasonló módszereket alkalmaznak az epilepszia és a Parkinson kezelésére is, de olyan még nem volt, hogy depressziót próbálták volna egy implantátummal gyógyítani.

„Az a célunk, hogy helyreállítsuk az emberi elme egészségét, ezáltal pedig az emberiség kognitív erejét is. A világ most nagyon súlyos állapotban van, és ez kihat a gondolkodásunkra is. Ennek hatását milliók érzik, és egyre többen küzdenek depresszióval. Mi hiszünk abban, hogy a mi módszerünkkel segíteni lehet azokon, akik depresszióban szenvednek, és egy idő után más kognitív rendellenességeket is kezelni tudunk” – nyilatkozta Meron Gribetz, az Inner Cosmos vezérigazgatója.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk