Miért gondolják a pasik, hogy mindig valami komolyat akarunk tőlük?
A Szex és New York című sorozat huszadik születésnapja alkalmából a Cosmopolitan újságírója elmerengett, vajon miért is kerülünk mi, nők gyakran ugyanabba a csapdába. A kérdés a cikk végére is költői kérdés marad, de azért elmesélt egy tanulságos történetet.
Egy Morgan nevű nő épp nemrégiben hagyott maga mögött egy hosszú párkapcsolatot és épp valami kellemes, laza dologra vágyott. Összejött hát Greggel, a nála pár évvel idősebb, harmincas éveinek elején járó pasival, akivel hatalmasat szexelt. Ő, aki nem kedveli az orális élvezeteket, ezt a nézetét megváltoztatni látszott, ráadásul azt is büszkén mesélte az írónőnek, hogy a pasinak akkora a pénisze, mint egy jókora uborka.
Mégis meglepődött, amikor két nap múlva megcsörrent a telefonja és Greg számát látta a kijelzőn. Morgan nem vette fel, mert attól tartott, a pasi azért hívja, hogy közölje: a lány átadott neki valamilyen nemi betegséget. Greg azonban hajthatatlan volt, ezek után többször is próbálta elérni Morgant, aki ezt megdöbbenve vette tudomásul. Végül felvette a telefont és attól még jobban elámult, amit hallott: Greg leszögezte, hogy mivel kapcsolatban van, nem akar semmilyen komoly dologba bonyolódni Morgannel.
Tehát, összegzi a cikk írója, egy kellemes egyéjszakás kalandot követően a pasi minden jel ellenére biztos volt benne, hogy a nő kapcsolatot akar. Miért nem szexelhetünk mi, nők is csak egyszerűen, minden elkötelezettség nélkül, anélkül, hogy a másik fél ne egyből az ellenkezőjét feltételezné?

Morgant ez azért is bántotta, mert minden íratlan szabályt betartott: nem hívta a pasit, nem tartotta ott éjszakára, sőt, gyakorlatilag ki is rúgta, nehogy a reggeli összebújás vagy közös készülődés egy olyan szürke zónába vezesse őket, ahonnét még bármi lehet. Tanulságként azt vonta le az esetből, hogy hiába vágyik szabadságra, az mégis nehezebben elérhető, mint egy pasinak, s hogy többet nem akar összejönni Greggel egy futó kalandra sem, mert a pasi annyira be volt feszülve.