Nemzetközi párok, akiket szétválasztott a koronavírus

A pandémia gyakorlatilag ellehetetlenítette azoknak a pároknak az életét, akik más-más országokban élnek és eddig úgy találkoztak, hogy egymáshoz utaztak.
Címkép: Pixabay/illusztráció - szmo.hu
2021. február 14.


Link másolása

Amikor Riëtte Badenhorst hazatért Párizsba dél-afrikai műtétjéről, a vőlegénye, Steve Mann csak annyit tehetett, hogy telefonon vigasztalta, az Egyesült Királyságból.

Riëtte azt kívánja, bárcsak a szerelmével lehetne a nehéz időkben.

"A barátok és a család segít, de ez nem ugyanaz" - mondta a CNN-nek a lány.

"A videohívások segítenek, de szerintem ez hosszútávon kevés ahhoz, hogy fenntartsuk a szerelmünket. Szomorú vagyok és magányos."

Badenhorst és Mann 2016-ban kezdtek el randevúzni, három évvel később pedig eljegyezték egymást. Ma már több mint egy éve nem látták egymást, még akkor sem, amikor a menyasszonynál daganatot diagnosztizáltak.

Rajtuk kívül még rengeteg nemzetközi pár él a világon, akik hasonló helyzetben vannak, vagyis a koronavírus miatti utazási tilalom elválasztja őket.

Elsőként tavaly márciusban Amerika korlátozta a beutazást Európából és Brazílából. A példát sok más ország követte, mára pedig oda jutottunk, hogy gyakorlatilag szinte sehová sem mehetünk.

A házastársaknak szinte minden ország mentességet adott, de ez nem vonatkozik azokra a párokra, akik ugyan nem házasodtak össze, de a távkapcsolatban vagy nemzetközi kapcsolatban éltek együtt.

2016 óta Elizabeth Anne Shannon évente négyszer utazott Oklahomából a Fülöp-szigetekre, hogy meglátogassa menyasszonyát, Recca Morcada-t.

"Mi így vagyunk egy család, lehet, hogy nem szokványos, de kiválóan működött négy éven át"
- mondta a nő.

Mivel a Fülöp-szigetek és az Egyesült Államok egyaránt szigorú utazási korlátozásokat vezetett be a pandémia alatt, Shannon és Morcada több mint egy éve nem látták egymást.

"Alig várom, hogy hazagyere az oklahomai családodhoz" - írja Shannon partnerének a Facebookon. "Szükségünk van rád és hiányzol."

Az amerikai szerelmespárok több mint fele nem él házasságban a Pew Research Center felmérése szerint. Hasonló tendenciák tapasztalhatók Európában is.

"Ez már nem 1850" - mondja Offely Epain, a francia származású, Londonban élő lány, aki csaknem nyolc hónapja nem láthatta Srí Lanka-i szerelmét.

"Túl kéne már lépni ezen a régimódi szabályon, ami csak akkor ismeri el a párokat, ha már házasok."

Azt mondja, eddig a szabályozás nem tett különbséget a házasok és a nem házasok utazási jogai között, tehát lehetővé tette, hogy az ember más országban is ismerkedjen és szabadon utazzon. A mostani szabályozások azonban egyértelműen hátrányosan érintik a nem házas párokat.

Tavaly tavasszal a szétválasztott párok megalapították a Couples Separated By Travel Bans nevű Facebook-csoportot, ahol eleinte csak információt cseréltek egymással a lezárásokról.

Később aztán összefogtak és lobbizni kezdtek különböző politikusoknál, hogy a nem házas párokra vonatkozóan is oldják fel az utazási tiltást.

Júliusban Dánia volt az első ország, amely mentességet adott a szerelmeseknek. Őket követte Ausztria, Hollandia, Németország és Franciaország is.

A francia Beatrix és az amerikai Jackson is megkapták az úgynevezett szerelmes vízumot, és hosszú idő után így láthatták egymást újra.

Ehhez azonban el kellett készíteniük egy 38 oldalas dokumentumot, amihez képeket is mellékeltek, hogy bizonyítsák, tényleg egy párt alkotnak, csak más-más országban élnek.

Épp úgy, mint a Zöldkártya című filmben.

A mentességet azonban a második hullám alatt az összes ország megszüntette.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk