„Életem egyik legjobb éjszakája volt” – ilyen egy válós buli, ahol a házasság végét ünneplik

Mire jó egy ilyen este? Kegyetlen mód arra, hogy visszavágjunk az exünknek, vagy épp a méltóság megmentésének és a továbblépésnek az eszköze?
Címkép: Pixabay - szmo.hu
2019. szeptember 25.


Link másolása

Számtalan kultúrának megvannak a rituáléi, amelyek jelzik a házas élettől az egyedülállóságba történő átmenetet.

A judaizmusban a vallási házasság felbontását kimondó levelet, úgynevezett "getet" ad át a férj a feleségnek rabbik és tanúk jelenlétében az egyesülés szellemi feloszlatásának jegyében.

A válás mellett döntő párok Japánban szétverik a jegygyűrűjüket egy kalapáccsal.

Az észak-afrikai beidáni etnikai csoport tagjai válási ünnepeket tartanak, hogy visszafogadják a nőket a közösségbe, és jelezzék a lehetséges udvarlóknak, hogy készen állnak a házasságra.

Ez csak pár példa a sok közül, azonban a nyugati kultúrákban általánosan elmondható, hogy a válást elhallgatás, suttogva továbbadott pletykák és együttérző pillantások kísérik.

Általában a válás tényét nem is szívesen említik - nemhogy ünnepelnék. Legalábbis ez volt a helyzet egészen mostanáig.

A 28 éves sminkes, Emma Barua saját válóbulijának történetét a The Guardian hasábjain osztotta meg.

A helyszín tömve volt szív alakú piñatákkal és süteményekkel. A bensőséges bulira körülbelül 50 embert hívtak meg.

A "főszereplő" hölgy hosszú, vörös bársonyruhában érkezett, amit aztán egy rövid piros darabra cserélt le, amikor táncra került a sor.

Miután felvágták a vegán vajkrémtortát, a tömeg beszédet követelt.

"Körbenéztem a teremben és azt mondtam: 'Nem tudtam, hogy ennyi barátom van.' Aztán elkezdtem sírni, a barátaim pedig elénekeltek egy dalt, ami arról szólt, hogy mennyire jól érzem magam, így a sírásból nevetés lett"

- emlékezett vissza Emma.

A lefestett ünnepély alapján bárki összetéveszthette volna a helyzetet egy esküvői partival. De közelebbről megvizsgálva azért észre lehetett venni a különbségeket. A vőlegény például nem volt jelen, a szívalakú piñata pedig fekete volt. A süteményeken pedig olyan feliratok szerepeltek, mint "friss nemházas" és "éppen elvált".

A válós bulik hulláma az Egyesült Államokban szökkent szárba.

A trendet Christine Gallagher partiszervező indította útjára Los Angeles-ben, 2006-ban, amikor egy útmutatót írt a témában.

A tippek között szerepelt pénisz-piñata vásárlása, amit a vendégek csapkodhatnak és olyan dinnye dobálása is, amelyekre az exek arcát faragták.

Azóta egy valóságos iparág alakult ki, amely kiszolgálja a válók igényeit, legyen szó például bármilyen szingliséget éltető ruhafeliratról.

"El kell ismernünk, hogy a válás rendben van és gyakran egy pozitív lépés. Nem jelenti azt, hogy kudarcot vallottál vagy hogy eldobtak"

- vallja a partiszervező, akinek katolikus nagyszülei boldogtalan házasok voltak, de soha nem váltak el; utálták egymást az utolsó éveikben is.

Az ügyfelek többsége nő, de Gallagher férfiak számára is rendez rendezvényeket, akik általában a hétvégi kirándulásokat preferálják kaszinókhoz vagy sípályákhoz.

De vajon az ünneplés egy része nem az exszel kapcsolatos gonoszkodásból áll?



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk