Egy kutatás szerint a nők többsége mélyebben, nyugodtabban alszik a kutyájával, mint a párjával
Dr. Christy L. Hoffman azt mondja: a felmérés kizárólag a résztvevő nők saját érzékelésére épül, tehát nem mérték alvás közben az egészségügyi értékeiket, csak azt akarták tudni, ők hogyan élik meg a kutyával alvás kontra férfival alvás élményét.
Hogy egy kutya "beszerzése" az alvászavarok kezelésére önmagában nem indok, az egyértelmű. Az viszont elgondolkodtató, hogy egy szeretett állat odabújása, szuszogása mennyivel komolyabb megnyugvást és biztonságérzetet tud adni sok nőnek, mint a párjuké.
Egy szeretett élőlénnyel való együtt alvás egyébként is jelentős egészségügyi előnyökkel jár. A biztonságérzet meghosszabbítja az úgynevezett “mélyalvásos” szakaszokat, vagyis ugyanannyi idő alatt sokkal többet alszunk “aktívan”, és sokkal pihentebben ébredünk.
Emellett az összebújós alvásnál csökken a szervezetben a kortizol-szint (ez egy hormon, ami a stresszre adott testi reakcióinkat szabályozza), és nő az oxitocin-szint, ami az úgynevezett “szerelemhormon”. A "társas" alvás emellett csökkenti a gyulladásos folyamatokban szerepet játszó, ún. citokinek számát is a testben, valamint csökkenti a vérnyomást, és erősíti az immunrendszert is.