GASZTRO

Megkóstoltuk a tökéletes hamburgert

Igen, létezik ilyen, méghozzá a Baltazárban. A Men & Tál találta meg, de evett eperföldet és kézzel-lábbal grúz hachapurit is ezen a héten.

Link másolása

A Men & Tál ezen a héten ellátogatott az első magyarországi grúz étterembe, bepillantott két Michhelin Guide-beli nagynevű étterem konyhájába, formabontó salátákat kóstolt, és megtudhatjuk milyen 'eperföldet' enni Karinthy kedvenc kávézójában.

Baltazár

"Úgy tanultam meg főzni, hogy ettem." - Litauszki Zsolt, a 21, a Pierrot, a Pest-Buda, az És, a Spíler, a Spíler Shanghai és a Baltazár séfje.

M&T: - Michelin Guide-ba került a Baltazár, hajtasz a csillagra is?

L.A.: - Nem. Az csak elrontana mindent.

A várban található Baltazár, ami Litauszki Zsolt irányításával az ország egyik legjobb étterme, és panziója második a Tripadvisoron a budapesti hotelek közt. Ez így elég jól hangzik? Fine dining a várban, Michelin-matrica az ajtón, és mi megkóstoltuk azt a bizonyos tökéletes hamburgert, amit elhíresülése óta még tovább tökéletesített.

A tökéletesített tökéletes hamburgerhús titka, hogy Zsolt csontvelő hozzáadásával éri el a hús még húsosabb ízét. A sütésben egy olyan fatüzelésű kemence segít, amiből mindössze három van az országban. A zsömle omlós, szinte eltűnik a kezünkben, itt a hús az Úr, amire ráalázkodik megfelelő arányban egy bőséges adag cheddar\kéksajt (burgerfüggő nyilván). Ez kérem a tökéletes hamburger! Miközben feldolgozzuk a burgerélményt, Zsolt elmeséli milyen finom a bárányvégbél, mi van a Gozsdu alatt, és hogy a Baltazár helyén volt egykor az Állami Nyomda. A falon olyan régi filmplakátok figyelnek mint a Tanú vagy a Pál Utcai Fiúk, és ezeket bizony itt is nyomtatták anno.

Lent a 600 éves pincében brutális borok várják az elfogyasztóikat, és a hűtőkamrák mélyén csalán és lókolbász készülődik az összeolvadásra egy merészen új ételkölteményhez. A Baltazár magasra tette a lécet, de nem mászik bele a Michelin-mizériába, hogy eldobja a stílusát. Zsolt célja nemes egyszerűséggel, hogy az emberek gyakran visszatérjenek, és jót egyenek. Az emberek pedig jót esznek, és gyakran visszatérnek.

Legelő

"Mi egy kicsit másfajta salátabár vagyunk" - Balázs, a Legelő üzemeltetője, egy új és szabadabb saláta mennyországot alkotott, ami házhoz is megy.

legelo

Méghozzá nem is akárhogy megy házhoz! Keverj! A legelo.net-en saját magunk keverhetjük salátánkat, figyelhetjük a tápanyagtáblázatot, megadhatjuk a pontos mennyiségét az alapanyagainknak, vagy akár kész, idénysalátákat is választhatunk. Remekül el lehet szórakozni a honlapon, mire mindent összerakunk ízlésünknek megfelelően.

A Dob utcai üzlet világos, barátságos és a legkirályabban rehabilitált budapesti tűzfal mellett van. Odabent zöldségek óceánja vár minket a pultban, de mielőtt vadul választgatni kezdenénk, vizsgáljuk meg az étlapot, hiszen a salátakonceptek nem éppen mindennapiak. És hatalmas neveik vannak! Say Cheese! Ami egy gomolyás, kecskesajtos, edamis, mozzarellás, diós, szőlős saláta, vagy ott van a Scream & Shout, ami egy chilis-mustáros, kecskesajtos, jalapenos, paprikás, aszalt paradicsomos, savanyú-csípős-sós csoda.

Mi az Eperkét kóstoltuk eperszezon lévén, és meg kell hagyni, veszett jó volt. Eper, mozzarella, mandula és helyben főzött balzsamecet süpped a salátaágyba, és kihívó színeivel táncra hívja az étvágyunkat. Még talán a legcsökönyösebb húsevőknek is megindul a nyálelválasztása a friss, érett eprek láttán. (A hús választékuk is kiemelkedő). Az új, vagány salátatrend a Dob utcai mezők legelőin, és a legjátékosabb salátarendelő oldalon!

Men & Tál – Az étel és a mögötte van

A Men & Tál nem más mint az ország vendéglátó egységeinek bemutatása egy teljesen új szemszögből. Egy olyan gasztro\fotó, sőt gasztrofotó blog ez, amiben főleg a képek mesélnek az adott hely történetéről, dolgozóiról, ételeiről, egy minimális kritikával megspékelve. Ez a kritika azonban minden esetben a helyen szerzett pozitív élményről szól. Csákvári Péter, a Men & Tál kitalálója, fotós és szakács is egyben, ezért valahogy érthető, honnan jött az ötlet. Célja a két szakma egyesítésével nem az éttermek szigorú kritizálása, hanem a jó dolgok kiragadása a meglátogatott helyekről, a dolgozók bemutatása, és megmutatni, mennyi rejtett vagy felkapott kulináris kincs van a budapesti utcákon. Étvágygerjesztés nagylátószögben.

Bock Bisztró

"Vettünk két harcsát a halpiacon, amik összsúlya 167 kg volt. A kézilabda méretű gyomrukat lefejtettük, és chilis olíva olajban lepirítottuk" - meséli Viktor, és így történt, hogy mi harcsapacalt ettünk a Bock Bisztróban.

bock

Varjú Viktor, a Bock konyhafőnöke körbevezet minket a konyhán, és kocsányon lógó szemekkel figyelünk. Budapest talán legkisebb fine dining konyhája eredetileg a Corinthia Hotel kávéskonyhája lett volna, ehhez mérten alakították ki. Viktor elmeséli, hogyan dolgoztak fel a két négyzetméteres húselőkészítőben 5 kecskegidát, és hogy mennyire kell lehajolni, ha be akarunk lépni a szárazáru raktárba, majd kijelenti, hogy nincs is helyük az ételt állni hagyni, ezért is készítenek mindent a lehető legfrissebben. A konyhán, a szakácsoktól elvárás az ötletelés. Aki a hónap legjobb ételével áll elő, negyven rongyot kap. Ezt nevezem motiválásnak!

Meg is látszik a táblán a heti ajánlatokon, hogy nem aznap guglizták ki a menüsort. Tesztalanyunk, a harcsapacal mellett, a lábával tűzött gyöngytyúk comb, friss tavaszi zöldségekkel. Az ember nem állja meg hümmögés nélkül az elfogyasztását, gyönyörűen tálalt, és nagyon átgondolt. A harcsapacal egy nagyon sok a-betűs és nagyon jó gondolat, én itt kóstoltam először. A harcsagyomor egy szerényebb ízvilággal rendelkezik, amit itt chilivel kellemesen csípőssé tettek, valamint ropogós hagymával kapott még egy markánsabb ízt a saláta. A kéthetente változó ajánlat zseniális, és rohadt nehéz róla választani, mert legszívesebben ABC sorrendben ennéd végig. Ott is figyel az a Michelin Guide-matrica az ajtón, de nem a legyek hordák össze!

Hadik kávéház

"Két évvel ezelőtt anyukámnak készítettem az Eperföldet, anyák napjára. Most újra elővettem, finomítottam rajta, és hétfőtől bárki megkóstolhatja nálunk".

hadik

A több mint száz éves Hadik sokat tudna mesélni a múlt századról. Ez volt Karinthy Frigyes és felesége, Böhm Aranka törzshelye, de sokszor megfordult itt Móricz Zsigmond, Kosztolányi Dezső és Rejtő Jenő is. Nevét a húszas években kapta, a közelben lévő Hadik-laktanyáról. A szomszéd Szatyor Bár és Galéria neve is ezekből az időkből származik, hiszen még Karinthy nevezte el a Hadik pincéjét Szatyornak, a falak gyékényborítása miatt. A második világháború alatt a kávézó bezárt, de 2010-ben újranyitott.

Zolinál már jártunk a Szatyorban, most a Hadik irányból támadjuk, és meglestük legújabb desszertjét, az Eperföldet, ami valóban úgy néz ki, mint egy pár szem eper egy tányér földön. Egy jó tányér földön. A ‘föld’ azonban csokis morzsa, ami egyébként eltakar egy hibátlanul elkészített eper mousse-t (az lehetne a vakond?). Zolit, a dán Noma étterem inspirálta, akik ételeikkel visszanyúlnak a természetbe. Az idei eperszezon egyik legötletesebb desszertje már kapható a Hadikban és a Szatyorban is!

Hachapuri

"Ezt nem szabad evőeszközzel enni, van mögötted egy tévé, az majd eligazít" - és volt mögöttem egy tévé, ami eligazított. Határozottan új élmény volt a hachapuri acharuli fogyasztás.

hachapuri

Az Andrássy út bejáratánál nemrég nyílt a grúz Hachapuri étterem, és ezzel elsőként behozta Magyarországra a grúz konyhát. Grúzia! Ugye, hogy elsőre a háború ugrik be? Annak befejeztével végre valami vidámabb grúz dolgot is felfedezhetünk tőlük. A konyhát Jakob vezeti, aki egyenesen Grúziából jött egy társával együtt, valamint három magyar szakács segít nekik, akik szintén kint tanultak be, hogy minél autentikusabb lehessen a már amúgy is egyedi vállalkozás (a nyelvi ellentétek miatt, igazi activity-zés van a konyhán).

Grúz limonádék, és látványkonyha fogad. Mindenképp hachapurit eszünk (tésztafélék gyűjtőneve grúzul), abból is az acharuli változatot, ami még két választható csoportra bomlik. A és B csoporton belül különböző feltétek közül választhatunk mint például sajtos-tojásos, grúz csirkepörköltes vagy a spenótkrémes-sajtos. A választott feltéteket egy tésztahajóba töltik és megsütik. A végeredmény baromi jó, és már ugranál is neki, amikor az agyad leblokkol. Fogjam meg? Nem. Evőeszköz? Nincs. Szemfülesek már a rövid várakozási idő alatt felfedezhették a pultnál lévő tévéket, amik áthúzott evőeszköz logóval ellátott, evés eligazító műsorokat vetítenek. Igen kérem! Egyébként nem bonyolult a dolog, mindössze le kell tépni a hajó sarkát, azzal összekeverni a feltéteket, majd a tésztadarabbal elfogyasztani.

A különleges étkezés garantált, sőt egy bizonyos fokú izgalom is jelen van (azért az elején még kételkedünk kicsit az új étkezési forma sikeres kivitelezésében). A jóllakási folyamat pedig sosem volt még ilyen szórakoztató. Visszatérős hely, egy élmény volt.

Még több ételkritikát a Men & Tál blogon tudsz olvasni, ahová minden nap felkerül egy budapesti étterem.

Ha tetszett a cikk, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


GASZTRO
Kispórolták a Túró Rudiból a túrót? Itt a hivatalos válasz az ügyben
Egy tiktokker bejelentést tett a hatóságoknál a Pöttyös Túró Rudi összetevői miatt, és gyorsan választ is kapott. Az erről szóló videóit néhány nap alatt több százezren látták.

Link másolása

A termékkritikus nevű TikTok-csatorna tulajdonosa a 0 százalék hozzáadott cukrot tartalmazó Pöttyös Túró Rudi csomagolásán kiszúrta, hogy az összetevőknél nem túró, hanem „tejalapú rögös készítmény” szerepel.

Szerinte a termék nevével megtévesztik a vásárlókat, ezért bejelentést tett a gyártó ellen.

Videójában a bejelentő férfi kifejtette: például a madártejes, az epres, a mogyorókrémes, a sóskaramellás és a kókuszos ízesítésű Pöttyös Túró Rudi sem tartalmaz túrót, nem is abból készül, ezért ezeket véleménye szerint nem lehetne Túró Rudinak hívni, mégis ez van a csomagolásukra írva. Emellett álláspontja alapján „A Pöttyös az igazi!” jelmondat is alkalmas a vásárlók megtévesztésére.

@termekkritikus

♬ eredeti hang - A termékkritikus

A tiktokker a gyártó ellen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál és a szabolcsi kormányhivatal élelmiszerbiztonsági osztályánál tett bejelentést, utóbbitól pedig egy napon belül válaszoltak neki.

Közölték: az ízesített Pöttyös Túró Rudi termékek jelölésével kapcsolatban a gyártóval szemben már eljárás indult és jelenleg bírósági eljárás van folyamatban.

@termekkritikus

♬ eredeti hang - A termékkritikus

Update

Hétfőn a Pöttyös Túró Rudi gyártója, a Friesland Campina Hungária is reagált az ügyre. A közleményükben azt írták, hogy a Pöttyös termékek esetében zsírszegény túró a meghatározó alapanyag.

„Ugyanakkor egyes ízesített termékvariánsok gyártása során minimális mértékben, tejpor hozzáadásával módosítjuk a hagyományos receptúrát. A használt technológia megegyezik a túrógyártással, azonban a Magyar Élelmiszerkönyv előírásai értelmében ez utóbbi esetben az így készült termékösszetevőt nem jelölhetjük túróként, hanem tej alapú rögös készítményként tüntetjük fel azt termékeink csomagolásán. Az érintett termékek receptúrájának kismértékű módosítása ellenére a túróval állagban és minőségben egyenértékű alapanyagról van szó ezen termékek esetében is. Technológiai szempontból maga a túró is egy alvasztott rögös tejalapú készítmény” - írták.

A cég cáfolta, hogy bírósági eljárás zajlana ellenük, ahogy azt is, hogy a társaság ellen 800.000 forint bírságot szabtak ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
GASZTRO
A tökéletes nápolyi pizzáért nem kell Olaszországig utazni - a Forni di Napoliban jártunk
Puha, leheletvékony tészta, buborékos és roppanós széllel. Ez a nápolyi pizza Budapesten.

Link másolása

A Szent István körutat és Nápolyt több mint 1200 kilométer választja el egymástól, mégis mindkét helyen autentikus, nápolyi pizzával kényeztethetjük magunkat.

Vékony és lágy belső, légiesen puha, de mégis roppanós szél.

Feltétnek pedig San Marzano paradicsom, olasz szalámi, sonka vagy éppen buffala mozzarella.

Valahogy így képzelünk el egy tökéletes példányt, és a Forni di Napolimeg is adja nekünk mindezt, pezsgő belvárosi környezetben, a Jászai Mari tértől pár lépésre.

A vállalkozás ötlete a pandémia idején született meg. A baráti körben volt egy pizzaszakács, akinek munkássága adott egy inspiráló löketet. Az ötletet pedig tettek követték, és a tulajdonosok Nápolyba is kiutaztak ízélményeket gyűjteni.

Ezután már csak a megfelelő üzletet kellett megtalálni, ahová a turisták éppoly könnyen betalálnak, mint a magyar vendégek. 2021 szeptemberére el is készültek mindennel, és megnyitott a Forni di Napoli.

Egy tökéletes, napolyi pizzázóban azonban még pár fontos dolognak stimmelnie kell: jó kemence, olasz alapanyagok, egy hozzáértő séf.

A pizzamester Damu László lett, akinek nagy múltja van a szakmában. Tavaly például 7. lett a pizza-világbajnokságon.

A kemence Morello Forni, és igazán speciális:

Ez egy forgótányéros, gázos kemence, amiben egyszerre akár 9 pizza is elfér.

Ezzel gyakorlatilag garantálni tudják a kiegyensúlyozott minőséget, és egy nagyobb asztaltársaságnak sem kell egymás pizzájára várni.

Érdekesség még, hogy igény esetén át tudnának állni vele akár fás tüzelésre is.

Az étterem csak olasz alapanyagokat használ.

Legyen szó paradicsomszószról, sajtról, felvágottról, vagy a tészta készítéséhez szükséges lisztről.

A hely egyik tulajdonosától megtudtuk, hogy még úgy sem egyszerű feladat hozni a megszokott minőséget, hogy a fenti összetevők, és a tökéletes recept is megvan. Ennél a pizzánál fontos a hosszú kelesztés (72 óra a legideálisabb), és a végeredmény olyan apróságoktól is függ, hogy éppen milyen páratartalom van.

 

Az étlap központi eleme természetesen a pizza, amiből legjobban a hagyományos példányok fogynak, de vannak szezonális ajánlatok is. Sütőtökös vagy akár tépett húsos verzióba is belefuthatunk, ha unnánk a Margheritát vagy a Divavolát.

(De meg lehet unni ezeket a klasszikusokat? Szerintem erre nem sok esély van.)

Az itallapról limonádét és hűs aperolt is kérhetünk, és desszertfronton ott a tiramisu vagy a panna cotta is.

Én egy klasszikus előétellel kezdtem.

A Caprese saláta bivalymozzarella, koktélparadicsom, bazsalikom és házi pesto tökéletes elegye, ami frissen sült focacciaval érkezik.

Brutális adag. Melegebb nyári napokon akár önmagában is abszolút kielégítő.

A pizzák közül borzasztóan nehéz csak egyet választani, hiszen már maguk az alapok is egészen sokfélék: San Marzano paradicsom, Fior di Latte, friss ricotta, gorgonzola vagy pisztáciás pesto is kerülhet a tésztára.

Aztán a feltétek még tovább bonyolítják a dolgot. Választhatunk akár olasz zöldségekkel megpakolt, vegetáriánus pizzát, de kolbászkrémes - lilahagymás magyarosat is.

Én végül a Salamino mellett kötöttem ki, ami paradicsomos alappal, mozzarella, nápolyi szalámi, koktélparadicsom, olívaolaj és bazsalikom feltéttel érkezett, és számomra maga volt a tökély.

A tészta levegős és könnyed, és csak úgy roskadozik a feltétektől.

Az étterem nagyon hangulatos, és a gigantikus kemencének hála tényleg gyorsan érkeznek is a pizzák az asztalokhoz. A hatalmas kinti terasz pedig egyre hívogatóbb lesz, ahogy lépdelünk a nyár felé.

A Forni di Napoli kevesebb mint két év alatt a környékbeliek és a turisták egyik kedvenc helyévé vált. Jól mutatja ezt az is, hogy nemsokára új helyet nyitnak a Bazilikánál.

Elérhetőségek:

Telefonszám: +36 30 901 4466

E-mail: fornidinapoli@gmail.com

Cím: Szent István körút 9.

www.fornidinapoli.hu

 

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

GASZTRO
Tavaly felfedezett, 14 lábú óriási rákféle egy tajvani vendéglő új sztárfogása
Az óriás ászkarákról egyelőre keveset tudnunk, ezért a tudósok szerint cseppet sem veszélytelen a megkóstolása.

Link másolása

Sorban állnak egy tajvani ramenezőnél az emberek, hogy megkóstolhassák vagy legalább lefotózhassák az étterem legújabb ételét, írja a CNN. A The Ramen Boy-nál kapható óriás ászkarákos tésztaleves május 22. óta kapható, azóta egyre többen iratkoznak fel a várólistára. Az étterem az új fogást bemutató posztban azt írta, hogy „végre megvan ez az álom-összetevő”.

Az étterem vezetője szerint „cuki” kinézete miatt buknak az emberek az ászkarákos levesre. Az elkészítési mód sem túl bonyolult: egyszerűen tíz percig gőzölik a különlegességet, így semmilyen gondot nem okoz a feldolgozása. Ha kész, akkor pedig egy csirke-hal alaplére helyezik, az egészért pedig 1480 tajvani új dollárt (16 700 forint) kérnek a vendégtől.

Az egyik kóstoló szerint a különlegesség íze olyan, mintha a rákot keresztezték volna a homárral, csak annál sűrűbb a textúrája és valamivel rágósabb.

Egy szakértő szerint a tajpeji étterem új slágere a 300-500 méteres mélységben élő óriás ászkarák (Bathynomus jamesi) lehet, ami a Dél-kínai-tengeren, a Dongsha-szigetek közelében él. A ramen megjelenése óta egyes tudósok aggodalmukat fejezték ki a fenékvonóhálós halászati módszer lehetséges ökológiai hatásaival, valamint az esetleges egészségügyi kockázatokkal kapcsolatban. Szakértők szerint a nagyrészt ismeretlen, tavaly felfedezett faj toxinokat vagy nehézfémeket, például higanyt tartalmazhat.

Az étterem vezetője szerint egy véletlennek köszönhetően fogták ki a hatalmas ízeltlábúakat, ezért kínálják most egy akció keretében a vendégeiknek az ászkarákos rament.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

GASZTRO
Amerikai delik ízvilágát próbálhatod most ki Budapest egyedülálló bisztrójában, a MADHOUSE-ban
A július 16-ig elérhető és rendelhető menüt Turai Barnával közösen állították össze, amiből nem hiányozhat a pastrami szendvics, de nem csak a mindenki által ismert, marhaszegytől rogyadozó különlegességért lesz érdemes asztalt foglalni az Anker közben.

Link másolása

A MADHOUSE Budapest Bistro & Craft Beer Bar hazánk egyik legismertebb és legnagyobb sörprofilú sörfőzdéjének, a Mad Scientistnek a belvárosi gasztrokocsmája. Az impulzív kerekívű Anker közben található, a sétálószakasz közepét hosszan feltöltve hangulatos terasszal.

Ha 24 csapról próbálgatnátok a Mad Scientist (és mások) kraftsöreit és mellé Piszkor Norbert executive chef bistro konyhájában készült ételeit kóstolnátok, a célhelyszín nem is kérdés!

Csupa olyan fogás szerepel az étlapon, melyek mellé jól csúsznak a sörök, és jó pár ételben is megjelenik valamilyen sörös elem.

Az itallapon pedig a Mad Scientist legkülönlegesebb friss tételei mellett, neves külföldi és hazai sörfőzők italai is megtalálhatóak, a repertoár széles. Sokszor van sörös eseményük is pl. TTO (tap takeover), kóstoló, minden évben itt tartják a Scientist születésnapját, sokszor lehet elcsípni a főzdéből a srácokat.

Piszkor Norbert a 2020-as nyitás óta tematikus séfajánlatok sorozatával bizonyította már, hogy szinte nincs olyan nemzetiség, aminek a gasztronómiájában nem ismeri ki magát.

A május-júliusi Bring back the Deli menühöz azonban nem szimplán egy népcsoport, hanem az egyébként kelet európai eredetű, de New York ban deli konyhaként elhíresült askenázi zsidó konyha szolgáltatta az ihletet.

Turai Barnával, digitális tartalomgyártóval, és az Amerikai Zsidó Bizottság magyarországi képviselőjével közösen összeállított ételsorból így nem hiányozhat a pastrami szendvics, de nem csak a mindenki által ismert, marhaszegytől rogyadozó különlegességért lesz érdemes asztalt foglalni az Anker köz legsörösebb helyére. Választhatsz még libalevest maceszgombóccal, liba rilettet, fermentált zöldségekkel és flódnit is.

Bring back the Deli menü

Pastrami:

A szendvics, amibe beleharapva egyből a New York-i Katz’s Delicatessenben fogod érezni magad. Két szelet PANO pékség-féle kellemesen savanykás, teljes kiőrlésű rozskenyér, közte a Plus52 Event&Gastro Hall pitmastere, Stoller Márton által előkészített marhaszeggyel.

Libaleves:

Az alapleve úgy készül, mint a ramené: lepirított csontokkal, hosszasan főzve, ázsiai fűszerezéssel. Így mélyebb és koncentráltabb lesz az íze, amit remekül ellensúlyoz a könnyed levesbetét.

Rilette:

Saját zsiradékában hosszan hőkezelt libahúsból készült pástétom, vagyis rilettes, amit kovászos kenyérrel, mustárkaviárral, mézzel, valamint fermentált zöldeperrel szervíroznak. Szerintünk a fő elem kellemes húsosságát gyönyörűen ellensúlyozza a köretek kellemes savanykássága, az adag mérete miatt pedig azoknak is ideális választás, akik csak egy könnyedebb sör- vagy borkorcsolyára vágynak.

Flódni:

Turai Barnát és Piszkor Norbertet annyira megihlette a Bring Back The Deli séfmenü koncepciója, hogy még a zsidóság egyik ikonikus desszertjét, a flódnit is megpróbálták tökéletesíteni. Ennek első lépéseként rétegeire bontották a süteményt, majd megpróbálták azokat még finomabbá tenni. Így került a MADHOUSE-os változatba: vörösboros szilvachutney, almagratin, sablé (vagyis omlós, vajas keksz) is.

A július 16-ig elérhető és rendelhető menü megvásárlásával egy jó ügyet is támogathatsz, hiszen ezúttal a séfajánlatból befolyó összeg egy része a Haver Alapítványhoz kerül majd,

akik azon dolgoznak, hogy párbeszédet kezdeményezzenek zsidó és nem zsidó fiatalok között, hogy ezzel támogassanak egy olyan felnövekvő generációt, amely nyitottsággal tekint a kulturális sokszínűségre.

Az új séfajánlat mellett a MADHOUSE teljes menüje is frissült. A törzsvendégeiknek megnyugtatásként üzenik, hogy a legnagyobb kedvencek természetesen továbbra is elérhetőek náluk. Ilyen például a séf ázsiai fúziós halászleve, sült savanyú káposztával és hazai harcsával, mely rántott, „tonkatsu” verzióban érkezik a tányérra.

A weboldalukon már elérhető a teljes frissített kínálat.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk