Úszószemüvegével a szájában úszta le a távját az amerikai mix vegyesváltó egyik tagja az olimpián

A 17 éves Lydia Jacoby a nehezített körülmények ellenére is derekasan helytállt.

Link másolása

Nehezített körülmények között volt kénytelen úszni az amerikai úszóválogatott egyik tagja a mix vegyesváltóban. Az olimpián most először szereplő versenyszámban két női és két férfi úszó teljesíti a 4 x 100 méteres távot, mindenki más-más úszásnemben. Az úszók sorrendjét a csapatok dönthetik el.

Az amerikaiak az ötödik helyen végeztek, az aranyat a britek nyerték meg.

Az amerikai csapatban Ryan Murphy kezdett, majd őt követte a 100 mell új olimpiai bajnoka, a 17 éves Lydia Jacoby.

Mikor a fiatal versenyző a vízbe ugrott, az úszószemüvege lecsúszott. Kénytelen volt a fogával megtartani és szabad szemmel úszni. Ennek ellenére jó időt teljesített.

Az utolsó váltójuk Caeleb Dressel volt, aki a 100 méter gyorson és pillangóban is olimpiai bajnok lett és a váltót a nyolcadik helyről az ötödikre hozta fel.

VIDEÓ: A versenyről

Forrás: Telex.hu