KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Majdnem halálra éheztette magát az angol autista fiú a zaklatói miatt

Hiába hívta ki a rendőrséget, annyit tudtak mondani neki, hogy „nem lehet ezzel mit kezdeni”.

Link másolása

Szívszorító történetet osztott meg egy angol autista fiú, aki a közösségi média erejében bízott, miután senkitől - még a rendőrségtől sem - kapott segítséget - írta meg a Daily Mail.

Ben Canham Leicestershire-ben él immár ötödik éve egyedül, miután szülei még tinédzserkorában elhunytak.

A 23 éves Asperger-szindrómás fiú magára maradt, a helyi suhancok pedig sportot űznek abból, hogy verbálisan és fizikailag is bántalmazzák.

Leggyakrabban illetlen nevekkel illetik és szidják őt, ám az is előfordul, hogy kövekkel dobálják, sérüléseket okozva ezzel Canhamnek. A közösségi oldalakon sem kímélik: Instagramon és Facebookon is kapott már halálos fenyegetéseket. Az egyik srác például azt írta neki, hogy ha bárkinek elmondja, hogy kést hord magánál, megöli.

A fiú az egyik kődobálós incidens után a rendőrséghez fordult, akik egy figyelmeztetéssel elengedték a helyi suhancbanda fejét.

Nemrég megmutatta a rendőröknek a halálos fenyegetéseket tartalmazó üzeneteket, ám csak azt a választ kapta, hogy "ezzel nem lehet mit kezdeni", nincsenek meg hozzá az erőforrásaik.

Vallomásában azt írja, hogy már retteg, ha el kell hagynia a lakást, és sokszor eszébe jut, hogy inkább bent marad, és éhen hal, minthogy ismét kitegye magát a megaláztatásoknak.

"Nagyon nehezemre esik elhagyni a lakást. Gyakran éheztetem magam, mert nem merek elmenni még a boltba se ételért."

Saját bevallása szerint egyáltalán nem érzi magát biztonságban az utcán, csak akkor, ha valaki elkíséri. Életét úgy jellemzi, mint folyamatos rettegés, jóformán csak akkor érzi biztonságban magát, ha alszik.

"Azért szörnyű, mert a legtöbb esetben teljesen el vagyok szigetelve a külvilágtól. Hetente legfeljebb kétszer lépek ki a házból, és azt is csak akkor leginkább, ha egy barátom velem van."

Azt már megfigyelte azonban, hogy csak akkor támadják meg, ha csapatban vannak.

"Nagyon furcsa, hogy ha valamelyikük egyedül van, és találkozok vele az utcán, akkor gyorsan lesütik a szemüket, amint meglátnak. De amint többen vannak, én pedig egyedül, akkor azonnal belém kötnek."

Canham 17 éves volt, amikor édesapja tüdőrákban elhunyt, egy évvel később pedig édesanyját is elveszítette, aki szívrohamban halt meg.

A fiú mindössze 18 évesen maradt magára a szülői házban két súlyos ilyen súlyos traumával a háta mögött.

A BBC még 2018-ban készített egy rövid riportot róla, amelyben arról beszélt, hogy a spirituálitásban talált vigaszt, az segítette át ezen a rendkívül nehéz időszakon. Azóta gondolja azt, hogy az Aspergereseknek különleges képességeik vannak, az övé éppen az, hogy kommunikálni tud a szellemekkel. Amellett, hogy ez a hobbi tartotta benne a lelket, sok barátra lelt, akik szintén mellette állnak.

"Csupán annyit szeretnék, hogy ez a bántalmazás abbamaradjon, és arra koncentrálhassak, hogy ismét boldog legyek - árulta le a fiú legfőbb vágyát.

"Azt gondolom, hogy az autizmussal élő emberek nagyon tehetséges és intelligens emberek, akiknek büszkének kéne lenniük arra, akik. Sosem változatatnék magamon. Szeretek az az ember lenni, aki vagyok: kedves és gondos ember, aki törődik másokkal. Emellett azt gondolom, hogy az autizmus nem fogyaték, hanem egy különleges képesség."

A megindító üzenetet felkapta a média, elsősorban azok a körök, amelyekben Canham is mozog: a paranormális jelenségekkel foglalkozó közösségek egy emberként álltak a fiú mellé. Az is sokat segített, hogy Chris Fleming, ismert brit tévés személyiség és médium szintén megosztotta a történetet.

A mozgolódás a rendőrségi ügyet is előrevitte: a Leicestershire-i rendőrség szóvivője a lapnak elmondta, hogy 2017-ben valóban figyelmeztetést adtak a kődobálás miatt három fiatalnak, 2020 februárjában pedig valóban kaptak egy jelentést halálos fenyegetésről. Azt tanácsolták Canhamnek, hogy a platform üzemeltetőjének is jelentse a problémát, illetve azt, hogy tiltsa le a személyt. Ezzel együtt beajánlották a Victim First nevű tanácsadószervezethez, akik tanácsadást tudnak nyújtani azoknak, akik bármilyen jellegű bántalmazást szenvednek el.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk