Így válassz medencét otthonra!

A kánikulában különösen jól esik egy saját medence, ahol gyerekek, felnőttek, baráti társaságok is lehűthetik magukat. Most eláruljuk mire figyelj, ha te is szeretnél egy saját medencét a kertedbe.

Link másolása

Míg korábban a kerti medence egyet jelentett a több millió forintos épített medencével vagy a kizárólag gyerekeknek való felfújható verziókkal, addig szerencsére kisebb medencéket már néhány ezer, tízezer forinttól be lehet szerezni. Nem csoda, hogy egyre több nagyáruház polcain tűnnek fel, majd a meleg közeledtével sok bevásárlókocsiba is bekerülnek. Azonban még így sem könnyű a választás, így cikkünkben összeszedtük, mire érdemes odafigyelni mikor medencét választasz otthonra. Ha ezen kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!

Mekkora keret van rá?

A legnépszerűbb és legtakarékosabb megoldásnak az összerakható csővázas vagy felfújható medencék számítanak. Ezeket is több formában szerezheted be, hiszen lehet kerek, ovális vagy akár négyszögletű is, az egészen pici pancsolóktól kezdve a nagyobb, mélyebb medencékig. A vásárlásnál sok mindent át kell gondolni, de a legelső mindenképp a keret meghatározása. Amikor medence vásárlás mellett döntesz, fontos, hogy a medence árán túl több tényezővel is kalkulálnod kell. Lehet, hogy a biztonságos kerti felállításhoz még meg kell vásárolnod egy-két dolgot, de fontos számolni a vízforgató szivattyú és a vegyszerek árával, a védőtakaró és esetlegesen a vízmelegítő költségével is. Mivel a vízben akár egy nap után is megjelenhetnek az algák és egyéb kellemetlen élőlények, ezért fontos, hogy számolj a folyamatos vegyszerezéssel éves szinten is. A vízbe került szerves anyagok ugyanis – legyen szó rovarokról, levelekről vagy bármilyen egyéb, behordott koszról – nagyon gyorsan el tudják rontani a vízminőséget, amitől zavarossá vagy büdössé válhat az. Ha nem használod, a legjobb, ha mindig letakarod, megóvva a nem kívánt „fürdőzőktől”.

Kik fogják használni?

Míg egy kisgyereknek elég a kb. egy méter átmérőjű gumimedence, addig a kamaszoknak már jó, ha némi mélysége is van és jobban tudnak benne játszani, akár sportolni is. Választáskor mindenképp érdemes végiggondolni, hogy kik fogják használni, minek kell megfelelnie, hiszen míg egy gyereknek veszélyes is lehet a túl mély, akár 120 cm mély medence is, addig felnőttként fontos lehet, hogy többen is kényelmesen elférjenek benne. A méreten túl, ha gyerekek fognak pancsolni a vízben és sáros, füves lábbal ki-be mászkálni a medencéből, vagy a baráti társaság összejöveteleire szánod, nem árt, ha erősebb szűrőberendezéssel készülsz és gyakoribb takarítással, mintha például egy pár mártozna meg benne heti néhány alkalommal.

Hova teszed?

Vásárlás előtt nem árt, ha alaposan szemügyre veszed a kerted, hova fogod elhelyezni a medencét. Persze számít, hogy a kertednek megfelelő méretet válassz és kényelmes legyen megközelíteni, esetleg elférjen mellette egy napágy és egy kis asztal, de az esztétika szempontok mellett funkcionalitás szempontjából sem mindegy, hol állítod fel végül kerted új díszét. Legyen szó nagyobb felfújható darabról vagy csővázasról, fontos, hogy teljesen vízszintbe tudd elhelyezni és ha nem áll rendelkezésre ilyen felület, alakítsd ki előre. Amellett, hogy kis emelkedőnél is megdől a medence és nem lesz egyforma a vízszint, a lentebbi oldalának jóval nagyobb víztömeget kell megtartania, amiből könnyen baleset is lehet. Több köbméter vizet pedig közel sem mókás rászabadítani a kertre… Emellett arra sem árt figyelni, hogy lehetőleg napos helyre tedd, ahol sok fény éri, így könnyebben melegszik fel benne a víz, de minél messzebb a fáktól, melyekről rengeteg „szemét” hullhat a vízbe. Azzal is számolni kell, hogy kerti hosszabbítóval elérd a medencét és üzembe tudd helyezni a szivattyút.

A hova teszed ráadásul a téli időszakban is fontos kérdés lesz, hiszen egy medencét körülbelül két és fél – három hónapig tudsz aktívan használni egy évben. A maradék részben a medence szerkezetétől függően kell tárolnod. Míg egy felfújható modell viszonylag könnyebben tárolható és pótolható is, addig egy merevebb, csővázashoz már kell egy kis barkács tudás és több hely is. Ha pedig nem szeretnéd lebontani, akkor arról kell gondoskodnod, hogy a többi évszakban megfelelően védve legyen az időjárástól és a szennyeződésektől, hogy a következő nyáron is sok örömöt lelhess benne.

További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk