7 fontos mérföldkő egy kisgyermek életében, amelyekre a szülők sem mindig figyelnek
Van azonban ezeken kívül több olyan mérföldkő egy kisgyermek életében, amelyeknek időpontjáról még a szülők is hajlamosak elfeledkezni.
Ezeket a megismételhetetlen pillanatokat szedte csokorba a a Babycentre .
A csecsemők általában 2-3 hónapos koruk körül kezdik el a világot három dimenzióban látni. Addigra válik annyira fejletté agykérgük, hogy mindkét szemmel egyformán képesek befogadni a látottakat.
Az első babamosoly egy szülő életének legszebb pillanatai közé tartozik- ez már hathetes kora körül várható - de legalább ilyen csoda, amikor egy igazi kacagást hallat a csöppség, 4-5 hónaposan.
Minden gyerek más időpontban kezd értelmes szavakat mondani, de a 9-11 hónapos korában „mama”, „papa” szavakkal már a megfelelő személyeket szólítja meg.
Ugyanakkor már 5-8 hónaposan megérti a saját nevét, és ha nem is tudja kimondani, hallgat rá.
A „miért-korszak” a világra való rácsodálkozásának egyik legfontosabb eleme egy kisgyermek életében. Az oldal szakértője szerint szülői kimerültség esetén a kifogyhatatlan kérdéseket úgy lehet – ideiglenesen – megállítani, hogy maga a szülő is feltesz a gyereknek egy „miért” kérdést, amin elgondolkodhat, a választ keresve.
A kicsik 3 és 4 éves koruk között jönnek rá a számok titkára.
Megértik, hogy ha valamilyen tárgyhoz hozzáadnak továbbiakat, akkor növekszik a számuk, ha pedig elvesznek, akkor csökken. A közös számolásra rengeteg alkalom adódik minden nap. Például terítéskor mondhatjuk: „Egy tányér anyának, egy tányér apának, egy neked. Egy, kettő, három tányér!”. És ha még a nagymama is leül az asztalhoz, és ő is kap egy tányért, a gyerek megérti, hogy a terítékek száma négyre emelkedett.
Végül ötéves korában önmagától megérti, hogyan használja végtagjait az úszáshoz. Nem hátrány, ha szülei már féléves korában elvitték babaúszásra…