4 tipp, ha online vásárolnál

Cikkünkben eláruljuk, mire érdemes figyelned, hogy ne érjen majd meglepetés, amikor készhez kapod a csomagot!

Link másolása

A 21. század egyik legnagyobb vívmánya, hogy bármire is lenne szükségünk, azt jó eséllyel be tudjuk szerezni anélkül, hogy kidugnánk az orrunkat a lakásból. Az online rendelés és a webshopok világa ma már a mindennapjaink teljesen természetes része, legyen szó ruházatról, élelmiszerről, utazásról, könyvekről vagy lakberendezési tárgyakról. A kezdeti idegenkedés érthető, de kár lenne a félelmeink miatt feláldozni a megspórolható időt és fáradtságot. Ha a lenti ötleteinken kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!

Készülj fel időben!

Számolnunk kell azzal, hogy akármilyen gyors a világháló sebessége, az online shoppingolás nem egy spontán műfaj. A kiszállítási idő belföldi szolgáltatók esetén is átlagosan 3-5 nap, külföldről rendelve pedig akár hetekbe telhet, mire megérkezik a kiválasztott kincsünk. Több társaságnál lehetséges a folyamat felgyorsítása, ám ez természetesen többletköltségekkel jár – sokszor meglepően borsos, a megrendelt termékhez viszonyítva szürreálisan drágán kínáljak fel.

Figyelj a részletekre!

Az élelmiszerek közül elsősorban a tartós termékeket érdemes házhozszállítással rendelni, akár nagyobb mennyiségben is. A pékáru határeset, de a gyümölcsök és a zöldségek, valamint hentesáru esetében jobb, ha élőben, személyesen választjuk ki a megfelelő, gusztusos darabokat. A weben csak azok rendeljenek ruhát, akik lélekben felkészültek arra, hogy ha nem megfelelő a méret, az anyag vagy a szín, visszaküldjék és új darabot kérjenek helyette. Online szállásfoglalásnál próbáljunk a lehető legszélesebb körben tájékozódni, a kiválasztott hely honlapjának böngészése csak a kezdet: nézzünk meg a közösségi média felületeit, és feltétlenül olvassuk el az online szálláskeresők oldalán megosztott véleményeket is a szobákkal kapcsolatban. A műszaki cikkeket mindig vizsgáljuk meg alaposan, mielőtt útjára engednénk a futárt, nehogy sérült darabot vegyünk át. A kultúra az interneten is emberi arcát mutatja: az online jegyvásárlás nagyon egyszerű! Mi választhatjuk ki a helyünket, és a legtöbb esetben még ki se kell nyomtatni a jegyünket – ezzel a környezetünket is óvjuk. A könyvekkel is ritkán szoktak becsapni, ritkán keverednek el vagy össze a kötetek, csak az antikvár példányok állapotát érdemes ellenőrizni, amikor készhez kapjuk a csomagot.

Biztonságos fizetés

Számos webshop tart fenn „offline” átvételi pontokat, ahol a fizetés és az áru átvétele is megoldható. Ez az egyik legbiztonságosabb módja a vásárlásnak, ám elveszítjük az internetes rendelés előnyeit. Az utánvéttel történő fizetés is megoldható, ám sokszor csak készpénzzel, és a futár érkezését is igen tág időintervallumban szokták megadni, így vagy otthon kell ülnünk ebben az időszakban, vagy a munkahelyünkre kell rendelni a csomagot. Az internetes felületen történő előzetes kártyás fizetés ebből a szempontból egy fokkal egyszerűbb, ám ilyenkor sokkal nehezebb visszaszerezni a pénzünket, ha elégedetlen vagyunk a kézhez kapott termékkel, illetve sokan nem szívesen adják meg a bankszámlájukhoz is kötődő adatokat (ezt e-mailben vagy ismereten, bizonytalan eredetű oldalakon tényleg ne is tegyük meg). Aki az utóbbi ok miatt bizonytalan, igényeljen virtuális bankkártyát a meglévő mellé, amire mindig csak annyi pénzt tölt fel, amennyit az adott tranzakció megkövetel.

A vásárlás után is vannak jogaid!

Végül, de nem utolsósorban a legfontosabb tényező, amivel érdemes tisztában lennünk: az átvételtől számítva 14 napig gyakorolhatjuk az indoklás nélküli elállás jogát – kivételt képeznek a romlandó termékek és az időszaki kiadványok (napilap, folyóirat). Így is érdemes a futár érkezésekor ellenőrizni, hogy valóban a kiválasztott árut kaptuk-e meg, ahogy azt is, hogy épségben, megfelelő minőségben jutott-e el hozzánk. A későbbiekben kibontott csomagokat ugyanis szolgáltató nem köteles visszavenni, ha sérült állapotban vannak, illetve bizonyos termékeket ettől függetlenül se – ruhaneműket higiéniai okokból, számítógépes szoftvereket és kép-, videó-, vagy hanganyagot hordozó eszközöket pedig a másolás veszélye miatt. Ezzel időnként megpróbálnak visszaélni, például hibás hardverrel rendelkező laptopot arra hivatkozva visszavenni, hogy operációs rendszert is adtak a géphez: ilyenkor forduljunk nyugodtan a fogyasztóvédelemmel foglalkozó hatóságokhoz.

További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk