Így moss helyesen! – 3+1 tipp a tiszta ruhákhoz!

Egy-egy ruhadarab élethosszát nagyban meghatározza az anyaga, de ha kellőképp odafigyelsz tisztításkor, sokáig veled maradhatnak kedvenc darabjaid.

Link másolása

Mielőtt egyből megszabadulnál az új ruhád címkéjétől, érdemes egy gyors pillantást vetned rá, hogy a javaslatoknak megfelelően vigyázhass rá. A különféle anyagokra ugyanis a hideg-meleg mosás, a szárítógép használata másként hathatnak és könnyedén lehet, hogyha nem figyelsz oda eléggé tisztításkor, hamar kinyúlnak, összemennek, kifakulnak az újonnan beszerzett kedvencek. Hogy ne kelljen ezeken bosszankodnod, adunk pár tippet, mire érdemes mosáskor figyelni. Ha a lenti ötleteinken kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!

Színes ruhadarabok

Neked is volt olyan, hogy a ragyogó, színes felsőd a nyár végére már nem is volt annyira ragyogó és élénk? Sajnos gyakran előfordul, hogy bár a ruhadarabon még semmilyen más hiba nincs, de a színei megfakulnak, és már nem szívesen hordod, mert ütött-kopottnak néz ki. Ez ellen úgy tudsz tenni, ha egyrészt mindig odafigyelsz a megfelelő hőfokra mosáskor, másrészt pedig érdemes kifordítani a ruhákat, mielőtt bedobnád a mosógépbe. Bár a színek a víztől oldódnak ki, de az is megviseli őket, ahogy a mosógépben forogva a ruhák folyamatosan egymáshoz dörzsölődnek. Viszont ha a fonákján mosod őket, akkor kevésbé károsodnak a ruháid emiatt. Ha legszívesebben élénk színekbe öltözködsz, akkor jobb, ha olyan darabokat keresel, melyek kevert anyagból készülnek, mert a természetes anyagok, mint például a pamut nem tartják annyira jól a színeket.

Természetes és műszálas anyagok

Nemcsak a színek szerint ajánlott a ruhákat kiválogatni - persze nem érdemes a hófehér ruhát a sötétekkel összemosni -, hiszen a mosás tekintetében fontosabb, hogy milyen textíliából készültek azok. Azt, hogy egy ruha meddig bírja és mi az, amivel árthatsz neki, nagyban meghatározza, hogy milyen anyagból készült. Alapvetően két csoportba lehet őket bontani, természetes és műszálas textíliákra. A természetes anyagok – mint a len, a pamut, a kenderszövet vagy a gyapjú – jól tartják a formájukat, ellenben, ahogy az előző bekezdésben is utaltunk rá, a színüket már kevésbé. Ellenben a műszálas anyagok – mint a nejlon, a spandex és a poliészter – már jól tartják a színeket, de sokat árthatsz nekik a magas hőmérséklettel. Éppen ezért a műszálas darabokat nem érdemes szárítógépbe tenni, de jó hír, hogy alapvetően is gyorsabban száradnak.

+ Tipp: ha bizonytalan vagy, hogy melyik jelzés mit takar a címkén, ide kattintva kaphatsz segítséget.

A csodálatos mosózsák

A mosózsák nemcsak a páratlan zoknik megmentője, de az érzékenyebb daraboké is. Ebbe teheted a melltartódat, hogy ne akadjon bele semmibe, a vékony pántos darabokat, hogy ne csavarodjon rá más ruhára a pánt, de a flitteres, kis gombos ruhákat is, melyeknél félsz, hogy a dobban forgolódva beakadnak és kiszakadnak. A mosózsák segítségével el tudod különíteni a többi ruhadarabtól, mégsem kell külön mosnod őket, így időt, pénzt és energiát spórolhatsz.

További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk