4 tipp, hogyan könnyítsük meg gyermekünknek az otthontanulást

Hogyan lehet otthon is megteremteni az iskolába járás érzetét, megtartani a megszokott ritmust, váltani a két színtér között, és hogyan segíthetjük ebben gyermekeinket? Ehhez adunk pár tippet!

Link másolása

Megvan a nehézsége, de a varázsa is annak, ha az ember gyermeke nap, mint nap elindul, hátán vagy vállán az iskolatáskával, és ’bejár’ valahova tanulni. Az időjárásnak megfelelően kiválasztja, milyen ruhát, cipőt húz, visz-e esernyőt, elpakolja a tízórait, és elgyalogol, vagy valamilyen járművel oda utazik, ahol az iskola van. De mi a helyzet akkor, ha az iskola a saját szobájában van – akár csak néhány hétig is? Hogyan lehet ilyenkor is megteremteni az iskolába járás érzetét, megtartani a megszokott ritmust, váltani a két színtér között, és hogyan segíthetjük ebben gyermekeinket? Adunk néhány jól bevált ötletet. Ha ezen kívül szeretnél még Otthoni tippekről olvasni, látogass el a Provident blogjára!

Kép forrása: Pixabay, Greyerbaby

1.Ruházat

Mint tudjuk, a ruha sokat adhat hozzá közérzetünkhöz, ha jól választjuk meg. Otthoni tanuláshoz is érdemes megfelelően felöltözni, azaz olyan ruhát venni fel, amit csak a tanuláskor hord a gyerek. Így kevésbé fog összemosódni a tanulás az egyéb, máskor is otthon végzett tevékenységekkel. Nem kell feltétlenül utcai viseletnek lennie, legyen kényelmes és az egy helyben ücsörgéshez megfelelő, de az iskolai órák végeztével minden nap öltözzön át otthoniba, mintha csak most ért volna haza az iskolából. Aki pedig valóban eljár az iskolába, annak is az otthoni leckeíráshoz érdemes tanulós ruhát ölteni.

Kép forrása: Pixabay, adonyig

2.Iskola a szobában

Változtassuk át a tanulósarkot iskolává! Nem kell nagy dolgokra gondolni, és drága beruházásra sincs szükség, de legyen egy olyan felület, ami jelképezi az iskolát. Pakoljuk el a nyári emlékeket és játékhalmokat az íróasztalról, és figyeljünk rá, hogy szigorúan csak a tanuláshoz szükséges holmik legyenek rajta. Tantárgy váltáskor pedig kerüljenek vissza az előző óra könyvei és füzetei a padba vagy fiókba. Kicsiknek akár még ISKOLA feliratot is készíthetünk a falra, vagy rajzolhatunk velük egy jelképes iskolai kaput, amit fel-le tehetünk vagy kinyithatunk/becsukhatunk.

Kép forrása: Pixabay, Alexas Fotos

3.Tanóra szünetekkel

Ha online órája van a gyereknek, kénytelen igazodni a tanárai által kialakított rendhez, de ha önálló feladatot kap, már nehezebb tartani az időt, és könnyen szétfolyik a nap. Ilyenkor segíthet, ha a telefonon vagy ébresztőórán jelzést állítunk be, és tartjuk vele a 45 perceket, azaz megteremtjük a kicsengetés-becsengetés iskolai rendjét. Óra alatt ne zavarjuk, várjuk meg, amíg „kicsengetnek”, ahogy akkor sem hívogatjuk telefonon, ha az iskolában van. A szünetet azonban tegyük számára élvezetessé. Szólhat ilyenkor az „iskolarádióból” a kedvenc száma, beugorhat a konyhai büfébe egy kis elemózsiáért, és a teraszon levegőzés közben felhívhatja a barátait is, mintha csak az iskolai udvaron csevegnének.

Kép forrása: Pixabay, wurliburli

4.Hazaérkezés

Amikor vége van egy tanítási napnak, zárjuk be aznapra az iskola kapuját, és adjunk teret a lazításnak, pihenésnek. Ilyenkor van ideje az ebédnek – ha mi is otthonról dolgozunk, ebédeljünk és kapcsoljunk ki egy kicsit együtt. Ha pedig egyedül van otthon a gyerek, akkor hívjuk fel, vagy küldjünk neki egy kedves üzenetet, emlékeztetve, hogy a „konyhás néninek” dolga akadt, de az ebédjét odakészítette a tálaló pultra. Utána csaljuk ki a kertbe ücsörögni egy nyugágyba, vagy küldjük el kutyát sétáltatni, hogy mozogjon kicsit. Elárulhatjuk, hova rejtettük a fagyikupont, amit ha bemutat a közeli cukrászdában, megkaphatja a mai nap legfinomabb fagyiját. Lehet ilyen és hasonló kreatív üzenetekkel oldani a feszültséget és egy kis játékosságot vinni a napba.

Bár elsőre úgy tűnik, a fenti ötletek megvalósítása sok figyelmet és időt igényel, de ha kipróbáljuk, meglátjuk, egyáltalán nem megerőltető, sőt, ha ráérzünk, egyre jobban fogjuk élvezni mi is és a gyerekek is.

Lesznek újabb közös élményeink, saját ötleteink, és megerősíthetjük gyermekeinket abban a tapasztalatukban, hogy bármilyen helyzetet is hoz az élet, mindig, minden körülmények közt számíthatnak ránk.

További Otthoni Tippekért látogass el a Provident blogjára!

Címkép forrása: Pixabay, klimkin

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk



Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk


Link másolása


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk