Gyönyörű rózsakerttel, Zsolnay díszkúttal és szökőkúttal újult meg a Liget legrégibb és legdíszesebb épülete
Gyönyörű rózsakert, Zsolnay díszkút és szökőkút vár a Liget legrégibb és legdíszesebb épülete előtt hamarosan! Befejeződött az értékmentés, az egykori Olof Palme Ház régi pompájában Millennium Házaként nyitja meg a kapuit az ősszel. Megmutatjuk milyen szép lett:
Több tucat restaurátor kétéves munkájának köszönhetően hosszú évtizedek után végre visszanyerte eredeti külsejét, és így ismételten a főváros egyik legkülönlegesebben díszített épületeként egy hatalmas rózsakerttel várja a látogatókat ősztől a Millennium Háza. Jelenleg a Városliget aranykorát bemutató kiállítás kialakítása és a Zsolnay-kerámiákkal díszített étterem beüzemelése zajlik az épületben.
A neoreneszánsz stílusú, több mint 130 éves épület 2017. novemberében elindult műemléki helyreállítása révén a századforduló egyik különleges építészeti emlékét tekintheti majd meg a közönség.
A homlokzaton több tucat restaurátor munkája nyomán újultak meg a gazdag Zsolnay díszítések, az impozáns tereket visszaállították.
A munkálatok egyik legfontosabb vezérelve volt, hogy a díszítő elemeket lehetőség szerint ne mozgassák, hanem az eredeti helyükön restaurálják. A helyszínen mintegy 2000 elemet újítottak fel, míg külső restaurátor műhelyben további összesen 2500 kerámiát állítottak helyre. A sérült, illetve leesett, hiányzó elemeket – összesen több mint 2000 darabot - az épületről fennmaradt korabeli felvételek, illetve a Zsolnay mintakönyvek alapján sikerült az eredeti gyártási technológia alkalmazásával pótolni.
A ház díszítéseit az eredeti, több mint 130 éves állapotoknak megfelelően állították helyre.
A városligeti épületen keverednek a reneszánsz motívumok és a középkori templomokat idéző faunfejek. Egyiptomi és görög nőalakokat, perzsa szárnyas oroszlánokat egyaránt felfedezhetünk a gazdagon díszített homlokzaton. A növényi indák, sárkányos virágvázák és szárnyas oroszlánok között többször is feltűnik a festészet és szobrászat három nagy alakja Raffaello, Michelangelo, és Leonardo da Vinci arcképe is.
Elkészült az új tetőzet is, mely az épület két szárnya fölött hatalmas üvegfelületeket kapott, így természetes fény is bevilágítja a belső tereket. Az épület főbejárata visszakerült az eredeti, Hermina út felé néző oldalra.