Graffitiellenes „kommandó”
A Szeretem Budapestet Mozgalom (SzeBu) aktivistái diákokkal együtt egész napos roadshow keretében letakarítják ma a falfirkákat nemzeti jelképeinkről. Az akció első állomása a gellérthegyi Szabadság szobor lesz.
, Forrás és képek: SzeBu
A kezdés ma 11 órakor lesz, a Szabadság szobor talapzatánál, ahol az aktivisták mellett az American International School és a Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gyakorló Gimnázium, Idegenforgalmi Szakközépiskola és Szakképző Iskola diákjai és tanárai is megjelennek majd.
A későbbiekben a SzeBu aktivistái diákokkal a következő helyszíneken „takarítanak”:
Kb. 12:30 Nemzeti Színház emlékműve, Blaha Lujza tér
Kb. 14:00 Danubius kút, Erzsébet tér
Kb. 15:30 Díszkút, Jászai Mari tér.
Nem ez az első ilyen akciója a Szeretem Budapestet Mozgalomnak. Bíznak a BRFK falfirka-felderítésekért felelős Gyermek- és Ifjúságvédelmi Osztálya munkájában, ezért a Fővárosi Önkormányzat bevonásával 6 millió Ft értében eszköz- és anyagi támogatásban részesítetik az osztályt, a felderítésekben résztvevő BRFK-t és kerületi kapitányságokat a következő években.
A Fővárosi Önkormányzattal, mint a közterek és műtárgyak tulajdonosával, kezelőjével (és fővárosi cégekkel, mint BKV, BDK, FKF, Főkert) közösen munkálkodnak a falfirkák ellen, és bevonnak nagyobb cégeket is.
A SzeBu célja az együttműködéssel, hogy összekötő szerepet vállaljon a közterek (legyen az utca, épület, utcabútor) tulajdonosai, a rendőrség között.
A Parlament módosította a BTK-t, aminek révén az illegális firkálók felkutatása a korábbinál jóval eredményesebb lehet.
A 2010-es Házak Szépe verseny győztese
A budapesti házakat, a BKV/Intermédia várókat, járműveket, telefonfülkéiket rongáló szignók (ismert, nagy falfirkások: DBO OSB, FMIG, FÉK, FACE, GEP, GEP, SHAK, TAPER, FVF, SEON, PMO, YAMY) ellen csak szervezett keretek között, együtt lehet fellépni.
Az a céljuk, hogy segítsék a célzott feljelentések megtételét, koordináljanak a cégek között, a rendőrségnél pedig megfelelő eljárási szakaszba kerüljenek az ügyek.
A kialakított rendszer fő pillére, hogy visszatartó erő alakuljon ki, vagyis mindenki érezze, ha savval rongál, firkál, akkor annak szigorú következményei lehetnek.
"Szeretnénk elérni, hogy Budapest Belvárosa a felépített monitoringos falfirka-eltávolításos rendszeren, a rendőrségi munkán és a kialakított visszatartó erőn keresztül hasonlóan kulturált és falfirkáktól, savval történő rongálásoktól mentes legyen, mint Barcelonáé, Párizsé vagy éppen Prágáé."
Ha tetszik az ötlet, nyomj egy lájkot!