KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Emléktáblát állítottak az elhunyt hajléktalannak

Ábrahám Sándor évekig egy padon élt Budapesten, a II. kerületben. A környékbeliek szerették az állandóan olvasó idős férfit.

Link másolása

Elhunyt Ábrahám Sándor, egy hajléktalan, akit a II. kerületben sokan ismertek a környéken. Egy padon élt évekig. Nem kért pénzt, nem zaklatott senkit. Ha kérdezték, mivel segíthetnének, ő csak könyvet kért. Halála után egy emléktáblát helyezett el valaki a padra.

"Mindig ott ült a padon, ott feküdt, és egyszer, amikor jókedvűen mentem haza, nagyvonalú akartam lenni, pénzt akartam neki adni. Mondta, hogy ne pénzt adjak, hanem könyvet. Mindig olvasott, Rejtő könyveket, nem kért pénzt, csak könyvet" – mondta a Velvetnek az egyik környékbeli, aki úgy tudja, hogy a bácsinak magas nyugdíja volt, ennek ellenére valamiért az utcán élt, a Lövőház utcai üzletek előtt söprögetett. A hajléktalan bácsi a János kórházban hunyt el hétvégén" adta hírül a Velvet.

hajlek2

A hírt megosztották a Pesten Hallottam csoportban is, ahol különös érzelmeket kavart a kép.

Válogatás a kommentekből a szöveg változtatása nélkül:

Biztosan ismerték akik állították az emléktáblát! Itt a Nyugatinál is van ilyen hajléktalan akit mindenki ismer és segít is maga lehetőségeihez képest (étel, takaró stb.)

Megemlékezés egy emberről plusz egy nagy adag figyelmeztetés az utódoknak.

A Lehel téri metrómegállónál is van egy férfi, aki bármikor jártam arra, mindig a lépcsőn ült és olvasott, nem is foglalkozva a körülötte rohangálókkal. A hideg beállta óta eltűnt a cókmókjával együtt, pedig épp akkor maradt rám olyan étel elutazás előtt, ami romlandó, viszont kidobni nincs szíve az embernek. Forró ételnek örülne bárki ilyenkor az utcán.

Ismertem a bácsit...aranyos volt nagyon

Kedves! Nyilván vittek kaját és pulcsit is. Elfogadták, egy közösség része volt. Mindent megtettek, amit lehetett. Mások kivetik, elzavarják, stb. A társas kapcsolatok hiánya, a kirekesztettség rosszabb, mint a puszta szegénység. Embernek maradni csak emberek között lehet. Ezt is adták azok, akik életében segítették, emlékére pedig a táblát készítették. Csendes tiszteletem nekik.

Hat nem tudom, hogy vittek-e neki, de nem hiszem.

Ha ennyire megbecsult tagja volt a kozossegnek, megis miert elt 2 evig az utcan?

Akinek akkora "nagy szive" volt, hogy kifizette ezt a tablat lehetett volna ugyan ekkora szive akkor berelni neki egy szoc. lakast 5ezer Ft tamogatassal haggyatokmar a meghatodottsagotokkal inkabb gondoljatok bele.

Igen, MEGLEHET, hogy nem ott fagyott meg, vagy azert halt meg mert csovi volt, de biztosan kozrejatszott.

Szerintem pont olyanok csinálták az emléktáblát, akik életében is segítették, ismerték, de lakóhelyet nem tudtak neki biztosítani. Nyilván az is a szerepe az ilyen dolgoknak, hogy egy kicsit a(z egyébként többnyire teljesen passzív) társadalom orra alá dörgölje, hogy attól, hogy nem látjátok a hajléktalan embereket, attól még léteznek. Tehát ilyen szempontból nem csak az ő emlékét őrzi a pad, hanem figyelemfelhívás is arra, hogy több száz vagy ezer ember van, akiért még tehetünk és most is kinn fagyoskodik.

A gyásznak ott van a helye ahol a gyászoló ki tudja mutatni, akár egy padon is.Nem az a helyes kérdés, hogy miért van ott tábla? Az a kérdés a többi embernek, léleknek miért nincs? Bármilyen megmutatkozása szeretetnek vagy egy ember hiányának, az pozitív.Ritka nagy tuskóság ebbe belekötni.Ha elolvasod a cikket kiderül maga választotta ezt az életet, nem kért segítséget senkitől ezért nem kapott.

Én is ismertem... sokat beszélgettem vele, mikor ott laktam! Még könyvet is adott nekem, intelligens és jó ember volt! Nyugodjon Békében Sanyi bácsi!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
Szívszorító dallal búcsúzott Lang Györgyitől Falusi Mariann
Az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.

Link másolása

Megírtuk mi is tegnap, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után, otthonában, barátai és családja körében, 66 éves korában, álmában elhunyt Lang Györgyi. A közösségi oldalakon sokan emlékeztek meg a színésznő-énekesnőről.

A Pa-dö-dő másik tagja, Falusi Mariann, az énekesnő Dés László és Bereményi Géza Ez a hely című szerzeményt osztotta meg, ahol ketten énekelnek Lang Györgyivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
„Egy-két évig bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet” – Erőss Zsolt özvegye tíz éve már átélte azt, amit Suhajda Szilárd családja most
Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok című film.

Link másolása

Szinte napra pontosan 10 évvel Suhajda Szilárd halála előtt hunyt el Erőss Zsolt és Kiss Péter. Erőss özvegye, Sterczer Hilda akkor ugyanazt élte át, amit az elmúlt egy hétben Suhajda Szilárd feleségének kellett: szerelme soha többé nem tért vissza a hegyről. Hilda gyászáról mozifilm készült Magasságok és mélységek címmel.

Tíz év telt el Erőss Zsolt halála óta, halálának körülményeit, az itthon maradottak vívódásait, küzdelmeit a Magasságok és mélységek című film mutatja be, ami Erőss Zsolt özvegyének visszaemlékezései alapján készült.

Egy hete egy másik feleség és kisfiú gyászol, újabb magyar hegymászó, Suhajda Szilárd vesztette életét a Himalája havas hegycsúcsai között. 3 nap eltéréssel 10 évvel később, mint Erőss Zsolt.

"Az ember azzal szembesül egy ilyen halálkor, vagy akár egy nagyobb balesetkor, hogy ezek szerint nem vagyunk sérthetetlenek. Én biztos voltam benne, hogy ha van ember, aki jól tud nyolcezrest mászni és nem fog vele soha, semmi történni, az Zsolt. És ha vele történhet egy ilyen baleset, akkor bárkivel"

– mondta Sterczer Hilda, Erőss Zsolt felesége még évekkel korábban a Fókusznak.

Hozzátette, miután a férje meghalt, „egy-két évig ez bennem volt, hogy meg kéne nézni azt a hegyet, ami Zsoltnak az utolsó mászása volt, hogy milyen is az a hegy, ami elvette tőlem Zsoltot.”

„Én biztos voltam benne, hogy Zsolttal soha semmi nem fog történni” – Sterczer Hilda gyászát dolgozza fel a vasárnap este az RTL-en látható Mélységek és magasságok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Nagy vitát váltott ki a közösségi oldalakon Suhajda Szilárd halála
Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.

Link másolása

Sokan támadják a Mount Everesten eltűnt hegymászót, amiért családapaként ekkora kockázatnak tette ki magát és családját. Az RTL híradójának nyilatkozó pszichológus szerint a Suhajda Szilárdhoz hasonló emberekben rendkívül erős a motiváció a nagy erőfeszítéssel járó kihívásokra. Szerinte inkább a szélsőséges reakciókkal van gond.

Közben rengetegen emlékeznek meg a hegymászóról. Szülővárosában, Békéscsabán vasárnap több százan rótták le kegyeletüket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
Ezzel a szívhez szóló gesztussal tisztelgett Suhajda Szilárd emléke előtt egy parasportoló
Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó a Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap az elhunyt hegymászó tiszteletére.

Link másolása

A Mount Everest magasságával megegyező távot, 8850 métert úszott le vasárnap Patkás Tamás nyílt vízi paraúszó, hogy ezzel tisztelegjen Suhajda Szilárd emléke előtt.

„Ma egy rendhagyó edzésem volt az Ikrényi tavon, melyen Suhajda Szilárd emlékére leúsztam a Mount Everest magasság távját a 8850 métert. A FINA szabályzata szerint megállás és kapaszkodás nélkül 4 órát voltam a vízben. Sport baráti tiszteletből szeretném ezt az úszást ajánlani, egyben részvétem a családnak!”

– írta Facebook-oldalán a sportoló.

Patkás Tamás 1994-ben egy üzemi baleset következtében vesztette el mindkét lábát a MÁV győri rendező pályaudvarán. A rehabilitációt követően elképesztő akaraterőről tanúságot téve megtanult művégtagokkal járni és autót vezetni is. Később az ország egyetlen nyílt vízi paraúszójává vált.

Suhajda Szilárdról szombat délután derült ki, hogy nem találta meg az értő küldött mentőcsapat, így lényegében semmilyen esély nem maradt arra, hogy életben van a békéscsabai hegymászó.

(via Index)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk