BALATON

Egyre többen vesznek saját balatoni nyaralót

Az idei vírushelyzet miatt rég nem látott telt ház volt egész nyáron a balatoni szálláshelyeken, a megnövekedett kereslet pedig a nyaraló vásárlásra is hatással volt.

Link másolása

A koronavírus járvány miatt nagyon sokan úgy döntöttek, hogy tengerparti nyaralás helyett inkább a magyar tengert, a Balatont választják. A szállásokon tapasztalt telt ház és az egyre magasabbra szökő árak miatt pedig akik tehetik, egyre többen választják inkább azt, hogy bérlés helyett a saját nyaralójukba fektetnek be. Hiszen sokan készülnek úgy, hogy egy darabig a belföldi nyaralásra kell berendezkednünk,

egy saját nyaraló pedig amellett, hogy időtálló, még jó befektetés is lehet, hiszen sok-sok évig, akár több generáción át a boldog nyarak színhelye lehet, amikor pedig épp nem a család használja, kiadva még pénzt is hoz a házhoz.

“Minden eddiginél több nyaralót adtak el idén, az emberek félnek külföldre utazni. Jelenleg, mivel nem látják a járványhelyzet végét, normalizálódását, hosszútávra rendezkednek be. Már az idén is nehéz volt szabad, kiadó szobát, nyaralót találni, időben foglalni, és az árak is felmentek, néhol akár 30 ezer forint/éjszaka összeget is elkértek egy-egy szabad apartmanért, szobáért. Azt tapasztaljuk, hogy ez jelentősen megnövelte a vásárlási kedvet” - meséli Farkas Tamás, a Balaton Beach House beruházások ügyvezető igazgatója. - “Sokan már a nyaralásuk alatt jelentkeztek be hozzánk eladó nyaralóink megtekintésére, de több olyan sikeresen lezárt beruházásunk volt, ahol lényegében a tervező asztalról adtuk el a nyaralókat.”

A Balaton Beach House alapvetően a Balaton környéki, vízpart közeli stúdió méretű nyaralók és apartmanok értékesítésével foglalkozik, a szlogenjük is az, hogy “Vízpart közeli apartmanok, stúdiók szakértője, építtetője.” A cég is azt tapasztalta, hogy idén nyáron ezekre a kisebb méretű és árban is megfoghatóbb nyaralókra nőtt meg a kereslet, a legfelkapottabb pedig a déli part volt, az élen Balatonlellével és Siófokkal. Ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy az év végén átadásra kész siófoki Villa Novocento és a balatonlellei Vincellér Ház iránt is nagy a kereslet. “A vásárlók elsősorban a 20-30 millió forint közötti ingatlanokat keresik, így a minigarzon - garzon - stúdió méretű apartmanok gyorsan elkelnek. A mi tapasztalatunk az, hogy a legtöbb vásárló előnyben részesíti a kisebb projekteket, beruházásokat, amelyek inkább családias, baráti jellegűek, maximum 7-10 apartmanból állnak.”

Legtöbben saját célra vásárolnak, de jó pár vevőjük volt, aki egyszerre 3-4 ingatlant is vásárolt befektetés céljából. “Tapasztalatunk az, hogy szívesebben fektetik be az emberek a pénzüket olyan ingatlanokba, amelyek nem csupán értékállók, hanem hosszútávon saját célra és befektetésre is használhatóak. Az árak a déli parton, Siófokon egyértelműen emelkednek.”

Ingatlanberuházásaik keretében általában már meglévő ingatlanokat kínálnak, teljeskörű külső és belső felújítással, így az újépítésűekkel ellentétben a különféle piaci változók, mint a munkaerő- vagy az építőanyag hiány nem veszélyezteti a megvalósulásokat. A kereslet is azt mutatja, hogy leginkább azok a nyaralók kelnek el gyorsan, melyeket a vevők pár hónapon belül birtokba is vehetnek: “Ez nagyon előnyös a vevőnek, hiszen belátható időn belül költözhet, de jó a beruházónak is, hiszen könnyebb kézben tartani a kivitelezést. Új projektjeinket: a két siófoki, a balatonlellei, a fonyódi és a hévízi apartmanházakat kivétel nélkül, akár néhány hónapon belül átadjuk, ha a vevő még idén október 31-ig előszerződik velünk.”

És bár az idei tendencia szerint elsősorban saját részre vásároltak az emberek nyaralót, továbbra is megtérülő befektetés lehet a vízparti apartman vásárlása: “A közelmúltban publikált adatok szerint idén annyira kiegyenlített volt nyáron a balatoni forgalom, hogy egy egyszerű keddi nap is legalább olyan turista forgalmat hozott, mint egy szombat. Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben ezt, aki teheti meglovagolja. Egy jó helyen lévő, vízhez közeli, összkomfortos, kényelmi extrákkal ellátott apartman akár 10% körüli hozamot is realizálhat évente. Úgy gondoljuk, hogy olyan projektet érdemes saját célra és befektetésnek is választani, amely mögött biztos háttér áll, már megvalósult, átadott ingatlanokkal. Fontos, hogy az adott beruházó jól ismerje a helyi szabályozásokat, mert egy - egy átadási időpont csúszása is múlhat rajta. Sok múlik az ingatlanközvetítő cégen is: a terepismeret, a szakmai hozzáértés, az esetleges pénzügyi konstrukciók ismerete mind-mind olyan faktorok, amiket érdemes szem előtt tartani saját és befektetési célú vásárlásoknál.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


BALATON
Jó hír a nyárra: teljesen körbeért a Balaton körüli bringaút
Immár a teljes 205 kilométeren biztonságosan lehet tekerni. Balatonrendesnél ért véget a fejlesztés, ami vasúti átvezetést is tartalmazott.

Link másolása

Immár teljes szakaszon használható a Balatoni Bringakör. A 205 kilométeres kerékpárút több mint fele pár esztendő alatt megújult, körülbelül bruttó 6,1 milliárd forint értékben. A balatoni térség szempontjából jelentős a kerékpáros turizmus, ezért is támogatja kiemelten a kormány ezeket a fejlesztéseket – közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) az MTI-vel csütörtökön.

A sajtóközleményben hangsúlyozták, hogy a hollandok és a dánok után a magyarok kerékpároznak a legtöbbet Európában az Eurobarometer statisztikája alapján, így kiemelt jelentőségű minden, közlekedést és közlekedésbiztonságot elősegítő infrastruktúrafejlesztés. Hozzátették:

ezért mérföldkő, hogy immár teljes szakaszon, biztonságosan és korszerűen körbe kerékpározható a Balaton.

Nagy Bálint, az Építési és Közlekedési Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára és Révész Máriusz, a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára a tavaszi időjárás beálltával letesztelte a tavaly elkészült a Balatoni Bringakört összekötő szakaszt Balatonrendesnél – írták. Ez utóbbi összekötőszakasz 2 kilométer hosszú, amelyből 0,3 km vegyes forgalmú, 1,7 kilométer pedig önálló kerékpárút. A forgalomtechnika felújítása is megvalósult, továbbá a kerékpárúton kiépült egy vasúti átkelő is – részletezte a minisztérium.

„Az elmúlt öt évben a 205 kilométeres Balatoni Bringakör több mint a fele megújult, körülbelül bruttó 6,1 milliárd forint értékben. Ezzel a két kilométeres szakasszal kibővült, mondhatjuk úgy, hogy körbe ért a balatoni bringakörút. Ez azért is nagyon fontos a balatoni térségben, mert azt látjuk, hogy egyre népszerűbb a kerékpározás turisztikai szempontból. Azt gondolom, hogy a Balaton térségének túl a nyári szezonon, ez nagyon sokat segít a jövőben” – mondta el Nagy Bálint államtitkár.

Révész Máriusz a közleményben kiemelte: „Végre eljött a pillanat, Balatonrendesnél is kész a kerékpárút. Sokan nem tudják, de ennek a két kilométeres szakasznak az a fontossága, hogy korábban itt megszakadt a kerékpárút, és ezért ki kellett tekerni a főútra a bringásoknak. Itt egy gyönyörű szép erdő is található, két évig tartott a környezetvédelmi hatástanulmány elkészítése, de végül minden rendben van. Sok küzdelem után eljutottunk oda, hogy ez a két kilométeres rész nagyjából 500 millió forint értékben elkészült. Azért ennyi, mert egy fejlett vasúti átvezetést is kapott a terület.”

A bringakör komplex fejlesztése 2019 áprilisában kezdődött a NIF Zrt. beruházásában. Országszerte a teljes kerékpározható hálózat hossza 2030-ra megközelítheti a 15 ezer kilométert, biztonságos és kényelmes alternatívát kínálva az egyéni gépjárműhasználattal szemben.

Továbbra is kiemelt szempont a kerékpárutak fejlesztése, mint a turizmus ösztönzésének egyik fontos eszköze. A kormány ezért támogatja a kerékpáros idegenforgalom fejlesztését, beleértve a kerékpáros szálláshelyek fejlesztését, a kerékpáros útvonalak népszerűsítését, és a kerékpáros turizmusra alkalmas infrastruktúra bővítését. Mindezt bizonyítja, hogy idén 592 kilométer kerékpárút tervezése zárul le – áll a közleményben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
BALATON
Félmilliárd forintból lombkoronasétányt létesítenek Balatonbogláron, nem mindenki örül neki
Az új turisztikai attrakciót a Várdombra, a népszerű gömbkilátó mellé építik, és az ösvénynek egy saját kilátója is lesz.

Link másolása

A Magyar Turisztikai Ügynökség pályázatából valósítják meg az 500 méter hosszúra tervezett lombkoronasétányt a balatonboglári várdombi erdőben. A település polgármestere, Mészáros Miklós az ATV-nek azt mondta, az ösvény a domb keleti és nyugati gerincén fut majd végig. Hozzátette, az egyik részen a fák lombkoronájában, tízméteres magasságban fog húzódni a sétány, míg a keleti részen egy kilátóponton végződik, és a balatoni panorámát lehet megcsodálni, majd egy pallóösvényen lehet visszatérni.

Az új turisztikai attrakció a nyár elejétől már látogatható lesz, és a polgármester várakozásai szerint igazi turistacsalogató építménynek számít majd.

Nincs ilyen jó véleménnyel a beruházásról Szakács László, a Szocialisták és Demokraták párt társalapítója, aki sok időt tölt Balatonbogláron. Szerinte enyhe túlzás ezt az 500 millió forintba kerülő építményt lombkoronaösvénynek nevezni, és ennek az összegnek jobb helye lenne másol.

A helyiek az ATV-nek azt mondták, ők örülnek a leendő lombkoronasétánynak, mert „ennek legalább van értelme”, ellentétben a nyírmártonfalvai, fák nélküli lombkoronaösvénnyel.

Mint ismert, nemrég nagy port kavart a hír, hogy

a Debrecentől 30 kilométerre fekvő Nyírmártonfalván úgy létesítettek lombkoronasétányt, hogy körülötte tarra vágták az erdőt.

Hasonlóan furcsa megoldás volt az is, hogy az alföldi Kunszentmiklós mellett egy teljesen sík területre építettek egy mindössze másfél méter magas kilátót.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BALATON
Zseniális flashmobbal lepték meg a járókelőket Balatonalmádiban
A Bondoró Utcaszínház Fesztivál híres arról, hogy minden év április 1-jén egy kis vidámságot csempésznek az emberek életébe. Ezúttal a fesztivál új helyszínén szereztek boldog perceket az arra járó embereknek.

Link másolása

Már-már hagyománynak mondható, hogy a Bondoró Utcaszínház Fesztivál szórakoztató produkciókkal készül április 1-jén, Bolondok napján. Tavaly Budapesten bukkantak fel itt-ott meglepetésszerűen néhány bemutató erejéig, idén pedig a fesztivál új helyszínén, Balatonalmádiban készültek egy flashmobbal, ahol a fesztivál fellépőinek attrakcióival találkozhattak a járókelők.

Az előzetesen meghirdetett eseményre egyébként bárki csatlakozhatott, és aki elment velük bolondozni, fesztivál jegyet is kaphatott.

VIDEÓ: A helyszínen készült videót nálunk nézhetitek meg először:

Bondoró Nemzetközi Utcaszínház - június 30 - július 2.

A VEB2023 EKF rendhagyó klaszterében kiemelt programnak számító fesztivál tehát ettől az évtől Balatonalmádiban folytatódik és az Öreg-parkban várja régi és új vendégeit, közvetlenül a Balaton partján.

A magyar előadók mellett 10 nemzet összesen 24 nemzetközi produkcióját láthatja itt a közönség június 30. és július 2. között. Az árnyas ligetekkel tűzdelt ősfás területen nem csupán a Bondoró már jól megszokott, kezdetektől velünk lévő helyszínei rendezkednek be, de új színpadok felhozatala közül is válogathatunk majd.

Nemzetközi utcaszínházi attrakciók sokasága, nagykoncertek és nem utolsó sorban egy páratlan, új helyszín várja 2023-ban azokat, akik ellátogatnak az eseményre. További részleteket a fesztiválról hivatalos oldalukon találsz!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

BALATON
Drágább lesz a balatoni strandolás, itt vannak az idei árak
Néhány településen nem emeltek, de a legtöbb helyen plusz 100-700 forintot kell fizetni egy belépőért. Egyes strandokon a helyi lakosok ingyenes mehetnek fürdőzni.

Link másolása

Az idei szezonkezdetben mintegy 20-30 százalékkal drágulnak a balatoni strandbelépők - írja a Pénzcentrum. Az infláció a szállásokat és az étkezést is megdrágította.

A portál összesítéséből kiderül, hogy bár továbbra is vannak szabadstrandok, de ahol belépőt szednek, ott általában mélyebben kell majd a pénztárcákba nyúlni. A listájuk folyamatosan bővül, de jónéhány strand árát már közzétették.

Eszerint az idei belépők árai:

• Alsóörs 2000 forint

• Badacsony 1000 forint

• Badacsonytomaj 1100 forint

• Balatonakali 1200 forint

• Balatonakarattya 1300 forint

• Balatonalmádi 1900-2000 forint

• Balatonföldvár 1500 forint

• Balatonfüred 1700-2100 forint

• Balatonfűzfő 1300 forint

• Balatongyörök 1200-1500 forint

• Balatonkenese 1500 forint

• Balatonlelle 1500 forint

• Balatonszárszó 1300 forint

• Balatonszepezd 800 forint

• Balatonvilágos 800 forint

• Fonyód 600 forint

• Gyenesdiás 1100-1500 forint

• Révfülöp 1200 forint

• Siófok 1100-2500

• Szigliget 1500

• Tihany Sajkod 800 forint

• Vonyarcvashegy1200-1500 forint

• Zánka 1500 forint.

Néhány településen nem emeltek, de a legtöbb helyen plusz 100-700 forintot kell fizetni egy belépőért. Egyes strandokon a helyi lakosok ingyenes mehetnek fürdőzni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk